Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 26 listopada 2015 
    

Intel nie rezygnuje z procesorów przeznaczonych dla tabletów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:27
W tym tygodniu Intel zaznajomił swoich partnerów z planami na przyszły rok w zakresie produkcji procesorów dla urządzeń mobilnych. Serwis DigiTimes, powołując się na własne źródła, podał, że najtańsze tablety z nadchodzącymi procesorami Intela Atom X3 będą dostępne na rynku już w pierwszym kwartale nadchodzącego roku.
Mamy obecnie do czynienia z malejącą sprzedażą tego rodzaju urządzeń na rynku, głównie z powodu wzrastającej popularności smartfonów z dużymi ekranami. Dlatego też prognozy na ten rok mówią o sprzedaży na całym świecie około 160 mln tabletów.

W przyszłym roku ich sprzedaż może być nieco większa, dochodząc nawet do 170 mln sztuk, należy jednak zwrócić uwagę, że w statystyce tej uwzględniane są urządzenia hybrydowe 2w1, których sprzedaż zauważalnie wrasta, kosztem tradycyjnych tabletów, i według szacunków ma wynieść około 30 mln egzemplarzy. W przypadku urządzeń hybrydowych częściej spotykane są rozwiązania z systemem Windows niż w przypadku tabletów, a co za tym idzie wyposażone w procesory Intela. Dlatego amerykański producent w dalszym ciągu widzi swoją szansę na tym rynku i pracuje nad nowymi układami przeznaczonymi dla tych urządzeń.
Według niedawno opublikowanej "mapy drogowej" rozpoczęcie produkcji procesorów Intel Atom X3, przeznaczonych dla najtańszych tabletów i wytwarzanych w technologii 28 nanometrów, planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Intel Atom X5, produkowany już w procesie 14nm trafi na rynek w drugim kwartale. Następny z kolei ma być Atom X7 przeznaczony dla topowych urządzeń, też produkowany w 14 nm. Niewykluczone, że do najbardziej zaawansowanych tabletów trafią procesory M5/M7, też wykonane w technologii 14nm, których debiut planowany jest na ostatni kwartał przyszłego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.