Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 30 listopada 2015 
    

Microsoft zaprasza do wzięcia udziału w testach asystenta Cortana


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:41
(1)
W wersji na iOS dokładnie mówiąc. Microsoft poinformował, że rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do udziału w testach asystenta głosowego Cortana w wersji dla iOS. Dotyczy to tylko osób zamieszkałych w USA i w Chinach. Co ciekawe następna faza testów ma miejsce już trzy tygodnie po pojawieniu się pierwszej wersji beta tego asystenta. Warto zauważyć, że to oprogramowanie jest rozprowadzane za pośrednictwem usługi firmy Apple o nazwie TestFlight, więc nie każdy może zapoznać się z nowością. W tej fazie testu zostanie rozesłanych tylko 2000 zaproszeń.

Cortana w wersji dla iOS, podobnie jak w przypadku jego wersji na Windows 10, pozwala przy pomocy poleceń głosowych znaleźć informacje na temat filmów, pobliskich restauracji, ustalić harmonogram dnia i tworzyć przypomnienia. Można go wykorzystać także do planowania spotkań, wysyłania e-maili i SMS, sprawdzenia prognozy pogody oraz robić wiele innych rzeczy. Cortana posiada dość osobliwy głos, co samo w sobie jest interesujące, jak i fakt, że wirtualny asystent może pomóc zintegrować dwie różne platformy. Na przykład, jeśli właściciel iPhone ma komputer z Windows, może utworzyć przypomnienie na komputerze, a następnie otrzymywać powiadomienia na iPhone.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a następnym krokiem będzie fon (autor: Sławekpl | data: 1/12/15 | godz.: 00:04)
    bez ekranu tylko z mikrofonem i głośniczkiem :P

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.