Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 30 listopada 2015 
    

Nowa wersja Raspberry Pi za 5$


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:53
(2)
W ciągu ostatnich kilku lat niewielkie komputery Raspberry Pi bardzo rozpowszechniły się w środowisku naukowym i wśród entuzjastów, stając się podstawą do tworzenia własnych projektów informatycznych w przystępnej cenie.
Jednak wielu było takich, dla których istniejące modele były zbyt drogie. Dlatego też wprowadzono na rynek nową wersję tego urządzenia, nazwaną Raspberry Pi Zero, kosztującą tylko 4 funty. Nowość oparta jest na procesorze BCM2835, który posiada rdzeń ARM11 1GHz i 512 MB ​​pamięci RAM, gniazdo kart microSD i złącze mini HDMI. Urządzenie wspiera wideo w FullHD 60 fps, złącze micro USB i karty pinout identyczne jak jego większy kuzyn. Zero nie posiada standardowego portu USB i Ethernet, więc do podłączenia urządzeń peryferyjnych należy używać huba USB z dodatkowym zasilaniem.

Urządzenie ma naprawdę mały rozmiar, czyli 65x30 mm, a mimo tego jego wydajność jest o 40% wyższa niż w pierwszej wersji Raspberry Pi. Działa też na nim Raspbian, czyli zoptymalizowana wersja dla tego komputera wersja Linuxa, pozwalająca na uruchamianie aplikacji takich jak Scratch, Minecraft i Sonic Pi. Twórcy zalecają instalację i konfigurację systemu operacyjnego na platformie Raspberry Pi, a następnie przeniesienie karty pamięci z systemem do modelu Zero.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. RetroPie (autor: RusH | data: 1/12/15 | godz.: 12:02)
    killer fiuczer Pee za $5 to RetroPie

    https://www.youtube.com/watch?v=oap7ARBs2Lk


  2. . (autor: Paysafecard | data: 2/12/15 | godz.: 23:44)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.