Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 16 grudnia 2015 
    

Ciekawa koncepcja kontrolera do gier


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 11:34
(1)
Większość pojawiających się ostatnio informacji o Nintendo dotyczy nadchodzącej konsoli japońskiego producenta o oznaczeniu NX. Ma ona znacząco różnić się od dotychczasowych konsol, tak przynajmniej wynikało z wypowiedzi prezesa Nintendo. Co prawda o nowej konsoli wiadomo bardzo niewiele, pojawiają się jednak informacje, rzucające nieco światła na to urządzenie. Jedną z nich jest wizerunek, a w zasadzie szkic kontrolera do gier, w który być może zostanie wyposażona nowa konsola.

Niedawno została opublikowana przez japoński Urząd Patentowy informacja o wniosku patentowym Nintendo dotyczącym urządzenia przeznaczonego "do gier i przetwarzania informacji." Patent opisuje kontroler gier o owalnym kształcie, którego praktycznie cała przednia część wyposażona jest w ekran dotykowy. Ogólnie jego kształt przypomina bardziej tradycyjny gamepad niż kontroler przeznaczony dla konsoli Wii U.
Na przedniej krawędzi opatentowanego kontrolera znajdują się przyciski sterujące , co oznacza, że gamepad da użytkownikom możliwość wyboru trybu sterowania - albo za pomocą panelu dotykowego, albo też używając fizycznych przycisków. Dodatkowo można nie tylko sterować grą, ale i jednocześnie odczytywać obrazy czy też informacje wyświetlane przez ekran pada.
Oczywiście samo pojawienie się patentu nie oznacza, że kontroler Nintendo NX będzie miał analogiczną postać. Niemniej jednak jest to ciekawe rozwiązanie, bardzo przy tym pasujące do słów wypowiedzianych przez prezesa japońskiej firmy.
 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zaraz moment to jest szkic (autor: kombajn4 | data: 16/12/15 | godz.: 08:08)
    pada do konsoli podłączanej do TV, tak? To po kiego wała mi ekran na padzie? Przecież grając człowiek patrzy na telewizor nie na pada. Czy może chcą wywołać u graczy próbujących patrzeć na dwa ekrany jednocześnie jakiegoś pionowego zeza?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.