Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 16 grudnia 2015 
    

Problemy z goglami rzeczywistości wirtualnej HTC Vive


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 18:47
(4)
Początkowo HTC planował rozpocząć sprzedaż swojego urządzenia rzeczywistości wirtualnej o nazwie Vive jeszcze w tym roku, jednak ostatnio okazało się, że premiera została przesunięta na kwiecień przyszłego roku. Obecnie HTC Vive jest dostępny tylko dla twórców gier i oprogramowania wykorzystującego rzeczywistość wirtualną.

Według serwisu KitGuru, HTC może dodatkowo opóźnić rozpoczęcie komercyjnej sprzedaży Vive z powodu wielu pojawiających się problemów, z których najważniejsze to pojawiające się na ekranie artefakty, zwłaszcza gdy jest wyświetlany obraz o niskiej jakości i kontraście. Trudności dotyczą też wbudowanej w urządzenie kamery, co sprawiło, że HTC obecnie intensywnie stara się poprawić oprogramowanie wewnętrzne swoich gogli VR.
Jakby tego było mało, okazało się jeszcze,że Vive jest zbyt skomplikowane w produkcji, choć lepiej to określić jako zbyt drogie w produkcji w stosunku do planowanej ceny sprzedaży. Swoją drogą HTC Vive nie należy do tanich urządzeń i jest droższy niż początkowo przewidywano. Być może odwlekanie sprzedaży jest spowodowane oczekiwaniem HTC na ujawnienie przez konkurencję, czyli Oculusa, ceny analogicznego rozwiązania o nazwie Rift.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. czyli zobaczą co i za ile ma konkurencja (autor: Sławekpl | data: 16/12/15 | godz.: 06:13)
  i odpowiednio podniosą cenę albo coś wytną ze swoich gogli
  pazerność HTC nawet tutaj może im nic nie pomóc, przejechali się na niej na rynku fonów, teraz robią to samo, nikt im powyżej 350$ tego nie kupi, a przynajmniej nie tyle osób by im się to zaczęło zwracać i zarabiać
  za rogiem jest Sony, Samsung też chce wejść w VR i kilka firm, kto się spóźni na podział tortu dostanie okruszki :P


 2. hmmm... (autor: Atak_Snajpera | data: 16/12/15 | godz.: 15:23)
  W starciu z taką marką jaką już jest Oculus Rift z Johnem Carmakiem (fan VR) na pokładzie to raczej sukcesu komercyjnego bym się nie spodziewał. OR CV1 jest praktycznie gotowy. No coż jak widać do pociągu z napisem VR nie da się od tak wskoczyć ... Oculus Rift rodził się również w bulach. Najpierw proof of concept w DK1 , potem ulepszony ekran w DK2 , .... no i wreście leciutki CV1.

 3. Juz sie nie moge doczekac (autor: Kosiarz | data: 17/12/15 | godz.: 10:01)
  OR w sklepach. jak nie zawala czegos podczas premiery rynkowej to bedzie mega hit.

 4. @1 a mi sie wydaje (autor: pandy | data: 19/12/15 | godz.: 19:13)
  ze wszystko zalezy od tego czy uda sie stworzyc standard VR - wtedy i tort bedzie wiekszy i okruchow jakby wiecej dla kazdego.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.