Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 17 grudnia 2015 
    

Nowa obudowa Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window Edition


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:21
Pod tą przydługą nazwą kryje się nowa obudowa firmy Phanteks. Jest to modyfikacja wcześniejszego modelu Enthoo Pro M, wyposażona w nową ściankę boczną. Jak widać na zamieszczonych fotografiach forma obudowy jest bardzo estetyczna, bez zbędnych udziwnień, jednocześnie trudno nazwać ją nudną. Okno zajmujące całą boczną ścianę obudowy wykonane jest prawie całkowicie z grubej płyty akrylowej, co jest idealnym sposobem na pokazanie kreatywności użytkownika w oświetleniu wnętrza obudowy i znajdujących się tam podzespołów.

Producent wyposażył swój najnowszy wyrób w regulację obrotów wentylatora PWM, jak też nowy system mocowania napędów i systemu chłodzenia cieczą, co ma pozwolić użytkownikom na większą swobodę w budowie komputera.
Panel czołowy w nowej wersji obudowy został umieszczony wyżej, natomiast na jego dotychczasowym miejscu znalazł się skuteczny filtr przeciwpyłowy, bardzo ważny w przypadku obudów z przezroczystymi elementami. Panel przedni posiada dwa gniazda USB 3.0 i gniazda audio. Przycisk zasilania znajdziemy zaś z przodu górnej części obudowy.
Obudowa jest dostosowana do płyt głównych formatu ATX i mniejszych. Miejsce na zasilacz znajduje się w dolnej części i pozwala na umieszczenie tam podzespołu o maksymalnej długości 318 mm; przewody zasilające bezproblemowo da się poprowadzić za tylną ścianką, dzięki czemu wnętrze będzie wyglądać estetyczniej. Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window Edition ma siedem miejsc na karty rozszerzeń, jednak ich ilość zależy przede wszystkim od konstrukcji płyty głównej. Bez problemu zmieścimy w niej nawet najdłuższe karty graficzne, gdyż miejsca starczy nawet na podzespoły o długości 420 mm. Wysokość systemu chłodzenia procesora może wynosić nawet 194 mm, czyli można tam umieścić całkiem wydajny radiator, o ile nie używamy chłodzenia wodnego CPU. Miejsca na napędy też jest całkiem sporo, widać, że producenci w końcu zaczęli zauważać rosnącą popularność SSD, który możemy zamontować bez stosowania dodatkowych elementów mocujących, z kolei na tradycyjne dyski twarde producent przewidział 2 sloty Oczywiście może się zdarzyć, że będzie to zbyt mało, więc przewidziano też możliwość montażu dodatkowego panelu z miejscem na osiem urządzeń 3.5 cala i trzy 2.5-calowe. Można też zamontować jeden napęd optyczny, gdyż i na niego zostało przewidziane odpowiednie miejsce.
Obudowa Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window Edition została skonstruowana pod kątem zastosowania systemu chłodzenia cieczą. Przewidziano w niej miejsce na montaż dwóch chłodnic o rozmiarze boku nie przekraczającym 360 mm. Zamiast nich można też zamontować cały zestaw wentylatorów o średnicy 120 i 140 mm, z których dwa znajdują się w standardowym wyposażeniu obudowy. Ich głośność nie przekracza 19 dB przy prędkości obrotowej 1200 obr/min, a wszystkie otwory przez które zasysają one powietrze są przysłonięte filtrami przeciwpyłowymi, dodatkowo redukującymi niepożądane dźwięki.
Ta interesująca obudowa trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 90 euro.
 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.