Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 17 grudnia 2015 
    

Toshiba może zrezygnować z produkcji telewizorów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:51
W tym roku Toshiba rozpoczęła proces globalnej restrukturyzacji, po tym jak wyszły na jaw oszustwa księgowe, które zawyżały zyski japońskiej firmy.
Według serwisu Reuters jednym ze skutków przeprowadzanej restrukturyzacji będzie zwolnienie 7000 osób. Ponadto Toshiba ma znacznie ograniczyć produkcję telewizorów w swoich fabrykach w japońskim Ome i w Indonezji. Docelowo zakłady te mają zostać sprzedane firmie Compal, tak przynajmniej twierdzi serwis DigiTimes. W przyszłości Toshiba może zaprzestać swojej aktywności w branży TV, co można nazwać szerszym trendem, gdyż dotyczy większej ilości firm z tej branży.

Przy okazji dowiedzieliśmy się o ograniczaniu przez Toshibę dostaw na rynek rosyjski. Nie ma to związku z wycofywaniem się Japończyków z produkcji nie tylko TV jak i sprzętu AGD, tylko z ostatnimi perturbacjami związanymi z gwałtownym spadkiem ceny ropy naftowej, będącym jednym z głównych surowców eksportowych Rosji. Powoduje to duże osłabienie tamtejszej "wałuty" jaką jest rubel, co przekłada się na nagły wzrost cen artykułów pochodzących z importu, względnie montowanych w tym kraju z zagranicznych podzespołów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.