Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 18 grudnia 2015 
    

Micron skomentował plotki na temat GDDR6


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 16:49
(1)
W ciągu ostatniego tygodnia kilkakrotnie pojawiły się informacje o planach Microna związanych z pamięciami GDDR6. Z racji tego, że podana informacja była mało precyzyjna, pojawiło się nieco wątpliwości co do nowego standardu pamięci przeznaczonej dla kart graficznych, tym bardziej, że całkiem niedawno Micron zapowiedział pamięci GDDR5X.

W chwili obecnej jesteśmy świadkami wprowadzania przez AMD pamięci HBM, opartej na innej koncepcji niż dotychczas stosowane układy. Jak wiadomo, nie ma róży bez kolców, a tymi kolcami w tym przypadku jest trudność produkcji nowej generacji pamięci, co w oczywistym stopniu przekłada się na jej cenę i dostępność. W związku z tym producenci szukają rozwiązań alternatywnych, do których zaliczają się wspomniane GDDR5X i GDDR6. Nie jest więc niczym dziwnym, że budzi to duże zainteresowania serwisów informacyjnych, do tego stopnia, że niektóre z nich zamieściły nawet szczegółowy opis GDDR6 (n.p. WCCFtec). Micron nie miał w takiej sytuacji wyboru i musiał skomentować pojawiające się pogłoski. W taki oto sposób dowiedzieliśmy się, że na przyszły rok przewidziana jest produkcja GDDR5X, z kolei GDDR6 jest innym typem pamięci i nie trafi do produkcji w nadchodzącym roku. Zaletą GDDR5X jest pełna zgodność z GDDR5, co pozwala łatwo i prosto zwiększyć wydajność karty graficznej, gdyż GDDR5X oferują prawie dwa razy większą prędkość transmisji względem swojego poprzednika.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. o maj gat :) (autor: piwo1 | data: 21/12/15 | godz.: 05:58)
    światkami

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.