Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 21 grudnia 2015 
    

Pokazano pierwsze egzemplarze serwerów opartych na architekturze ARM


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 11:16
(5)
Choć co prawda eksperci podchodzą z dystansem co do perspektyw rozwiązań serwerowych opartych na procesorach ARM, nie przeszkadza to najwyraźniej producentom w pracach nad tego rodzaju urządzeniami. Sprzyja temu wzrastająca popularność tej architektury jak i też jej zorientowanie na energooszczędność. Dlatego też swoje plany w tym segmencie mają nie tylko AMD i Qualcomm, ale także i inne mniejsze firmy. Powinno to zaowocować powstaniem wystarczającej ilości procesorów ARM, przeznaczonych do zastosowań serwerowych.

Na zakończonej niedawno Supercomputing Conference 15 w amerykańskim stanie Teksas zostały pokazane pierwsze egzemplarze 64-bitowych serwerów z procesorami ARM. Swoje rozwiązania pokazały takie firmy jak Inventec, Wistron, Penguin Computing i E4 Computer Engineering. Większość pokazanych serwerów używała 48-rdzeniowego układu Cavium ThunderX.
Każdy z serwerów, których przykładowy wygląd jest zaprezentowany na obrazku poniżej tej informacji, przystosowany jest do zamontowania jednego lub dwóch procesorów. Podstawowym zastosowaniem takich serwerów ma być praca w "chmurze" i w systemach telekomunikacyjnych. Są one przeznaczone przede wszystkim do użytku w "chmurze" i systemach telekomunikacyjnych. Główną przeszkodą w rozprzestrzenieniu serwerów bazujących na architekturze ARM jest brak odpowiedniego oprogramowania, ale w miarę pojawiania się nowych rozwiązań sprzętowych powinno się to za jakiś czas zmienić.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. to w końcu (autor: Markizy | data: 22/12/15 | godz.: 13:40)
  amd sprzedało ta firmę którą kupiło do produkcji serwerów opartych na ARM, Atomach i Jaguarach?

 2. sprzedalo? haha (autor: RusH | data: 22/12/15 | godz.: 14:54)
  spisali ja na straty i podtarli sie "inwestycja" na >$350mil
  jednoczesnie tna koszty w dzialach R&D, bo inzynierowie 'za duzo zarabiaja' :)))

  Commodore bylo legendarne jesli chodzi o fatalne zarzadzanie. AMD to Commodore tej dekady!


 3. Giray (autor: kombajn4 | data: 22/12/15 | godz.: 21:07)
  Ty czasem czytasz to co napisałeś przed wysłaniem "do druku"?
  "Podstawowym zastosowaniem takich serwerów ma być praca w "chmurze" i w systemach telekomunikacyjnych. Są one przeznaczone przede wszystkim do użytku w "chmurze" i systemach telekomunikacyjnych." dwa razy to samo


 4. @2. (autor: Franz | data: 23/12/15 | godz.: 16:59)
  RusH, masz rację. Ale zastanawiające jest to że mimo wszystko jakoś dryfują w ten sposób od kilku lat. Czyli zarządzenie jest słabe ale nie fatalne można by powiedzieć.

 5. Problemem jest ogolna stagnacja na rynku semi (autor: pandy | data: 26/12/15 | godz.: 15:38)
  Ja sie nie dziwie AMD - w porownaniu z Intelem sa mala firma ktora probuje produkowac konkurencyjne pordukty - nawet na swoim szczycie AMD byl zaledwie drobnym fragmentem potencjalu Intela.

  Co do serwerowych ARM - bo ja wiem, moze przy odpowiedniej cenie i wlasciwym sofcie sa w tanie ugrac swoj kawalek rynku.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.