Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 21 grudnia 2015 
    

Amerykański inżynier stworzył "miecz świetlny"


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 11:29
Każdemu fanowi "Gwiezdnych wojen" są znane nie tylko losy bohaterów tej sagi, ale także wiele szczegółów z tamtejszego uniwersum. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedmiotów do niego należących są tzw. miecze świetlne, widoczne praktycznie w każdym filmie tej serii.

Oczywiście współczesna technologia nie umożliwia stworzenia w pełni funkcjonalnego egzemplarza miecza świetlnego, niemniej jednak nie jest to przeszkodą dla stworzenia przez osobę z wyobraźnią przedmiotu przypominającego ten nieodłączny element "Gwiezdnych Wojen". Pokusił się o to amerykański inżynier Allen Pan i stworzył miotacz ognia, który swoim działaniem przypomina miecz świetlny.
Uchwyt "miecza" skrywa zbiornik na paliwo, czyli mieszaninę acetonu i metanolu, a z kolei ciśnienia niezbędnego do wyrzucenia tej mieszaniny dostarcza sprężony butan, którego niewielka butla jest również umieszczona w rękojeści "miecza". Strumień wyrzucanych gazów jest zapalany przez włókno żarowe. Dodatkowo został wbudowany emiter dźwięku, imitujący odgłosy wydawane przez prawdziwy "miecz świetlny". Jak to wygląda w praktyce możemy zobaczyć poniżej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.