Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 22 grudnia 2015 
    

W przyszłym roku 1/4 smartfonów będzie z ekranami rozpoznającymi siłę nacisku


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:21
(2)
W nadchodzącym roku na rynku pojawi się nie tylko więcej smartfonów z czytnikiem linii papilarnych, większymi ekranami jak i też kamerami z większą ilością megapikseli. Nową modą na rynku tych urządzeń najwyraźniej staje się technologia rozpoznawania siły nacisku, spopularyzowana przez Apple pod nazwą 3D Touch w iPhone 6s lub Force Touch w Apple Watch. Zdaniem serwisu PhoneArena, który z kolei powołuje się na wyniki badań przeprowadzonych przez firmę IHS, w 2016 roku 25% wszystkich smartfonów będzie posiadać technologię rozpoznawania siły nacisku.

Wyświetlacze tego typu posiadają dodatkową warstwę z czujnikami ciśnienia, które jest proporcjonalne do siły z jaką naciskamy na ekran. W ten sposób użytkownik może łatwo uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji, na przykład w iPhone 6s silne naciśnięcie na ikonę otwiera menu kontekstowe. Apple nie jest jednak pierwszą firma, która zastosowała to rozwiązanie, gdyż dał się wyprzedzić chińskiej Huawei, która zastosowała tego typu ekran w swoim modelu "S".
IHS jest zdania, że podaż smartfonów z tą technologią w przyszłym roku wzrośnie o 317% i wyniesie 461 mln sztuk. Analitycy uważają też, że w 2016 roku zobaczymy ekrany dotykowe rozpoznające siłę nacisku nie tylko w najdroższych smartfonach, ale także i w tych tańszych.
Dostępność tej technologii powinno zwiększyć pojawienie się wyświetlaczy z technologiami In-Cell i On-Cell. Rozwiązania te umożliwiają stworzenie cieńszych wyświetlaczy, gdyż panel dotykowy jest zintegrowany z samym ekranem. Zdaniem IHS w przyszłym roku około 40% wyświetlaczy rozpoznających siłę nacisku zostanie wykonanych w tych technologiach, a w roku 2018 odsetek ten zwiększy się do 50%.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. W przyszłym roku 1/4 smartfonów będzie z ekranami rozpoznającymi siłę nacisku (autor: Marucins | data: 26/12/15 | godz.: 09:52)
    Akurat funkcja zaaplikowana przez Apple "silne naciśnięcie na ikonę otwiera menu kontekstowe" nie jest wyjątkowo udana.

    Niby ułatwienia ale mimo to czegoś w tym brakuje. Korzystając z tego człowiek czuje się jakby używał nie do końca przemyślanych ficzerów.


  2. Będą (autor: dan321 | data: 26/12/15 | godz.: 13:01)
    Popękane ekrany :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.