Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 22 grudnia 2015 
    

Ostateczna wersja gogli Oculus Rift już dostępna dla twórców oprogramowania


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:50
Firma Oculus poinformowała o rozpoczęciu produkcji swoich gogli rzeczywistości wirtualnej w ostatecznej wersji, przeznaczonej dla twórców oprogramowania. Oculus Rift ma być w tym przypadku łącznie z oprogramowaniem narzędziowym elementem SDK 1.0. Zestaw ma pozwolić twórcom oprogramowania na dopracowanie swoich aplikacji do c zasu debiutu rynkowego Oculus Rift.

Oculus ma rozpocząć przyjmowanie zamówień na Oculus Rift dla zwykłych użytkowników już pod koniec tego roku, zaś w pierwszym kwartale przyszłego roku powinny być one dostępne w sprzedaży. Ostateczna wersja gogli w porównaniu do wcześniejszych modeli przeznaczonych dla twórców oprogramowania przeszła kilka zmian. Gogle są teraz wyposażone w dwa ekrany OLED i słuchawki do odtwarzania dźwięku. Cena Oculus Rift prawdopodobnie nie przekroczy 350$.
Przy okazji ciekawostka: naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie przy współpracy z twórcami Oculus Rift, pracują nad systemem czujników magnetycznych, potrafiących precyzyjnie uchwycić ruch nie tylko samych rąk, ale i pojedynczych palców. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.