Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 23 grudnia 2015 
    

Nowa Motorola Moto X dostanie ciepłowód


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:12
Najwydajniejsze SoC stosowane w smartfonach oprócz wielu zalet mają także i spore niedogodności - duże zużycie energii oraz związane z tym wydzielanie odpowiednich ilości ciepła. Aby zaradzić temu problemowi w urządzeniach tego rodzaju zaczynają być stosowane coraz bardziej zaawansowane metody odprowadzania nadmiaru ciepła, nie wyłączając ciepłowodów. Oczywiście istotnym ograniczeniem są tu gabaryty urządzenia, w którym je zastosowano, co jest dużym wyzwaniem dla konstruktorów. Mimo tego pojawia się coraz więcej takich smartfonów, czego dowodem jest nadchodzący flagowiec Motoroli o nazwie Moto-X.

Chińskie źródła opublikowały właśnie zdjęcie wnętrza nowego Moto X. Mimo zastosowania w tym smartfonie ponoć mniej nagrzewającego się SoC jakim jest Snapdragon 820, twórcy smartfona zdecydowali się jednak na zastosowanie ciepłowodu. Przy okazji można zobaczyć, jak wyglądają wewnątrz najnowsze smartfony z metalową obudową.
Prawdopodobnie ciepłowód pojawi się też w Samsungu Galaxy 7, też wyposażonym w Snapdragona 820. Najbardziej chyba jednak zaszalał Sony - w swojej Xperii Z5 zastosował aż dwa ciepłowody, ale tam z kolei siedzi starszy Snapdragon 810.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.