Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 23 grudnia 2015 
    

Procesory AMD Zen w technologii 14nm również wyprodukuje Samsung


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:20
Niedawno dowiedzieliśmy się nieco o planach produkcyjnych AMD na przyszły rok. Dotyczyło to procesorów graficznych, a jak wiadomo "czerwoni" posiadają szerszy asortyment produkowanych układów. Niewyjaśnione zostały plany produkcyjne AMD względem procesorów, więc pora nadrobić to niedociągnięcie. Pomógł w tym Reuters informując o podzieleniu zamówień na procesory pomiędzy GlobalFoundries a Samsunga. Układy mają być produkowane oczywiście w procesie produkcyjnym 14nm, a ich wytwarzanie zacznie się około połowy przyszłego roku.

Pojawiły się też nowe informacje o innych produktach AMD, tym razem pochodzące ze źródeł koreańskich. Potwierdzają one plany produkcji w procesie 14 nm GPU Greenland już od drugiego kwartału przyszłego roku, zarówno w zakładach Samsunga jak i GlobalFoundries. Co ciekawe okazało się przy okazji, że AMD był tak rozczarowany produkcją swoich układów przez TMSC w technologii 28nm, że pozbył się swoich zleceń produkcyjnych na rzecz innych firm, aby przekazać produkcję GPU dla Samsunga i GlobalFoundries. Tak przynajmniej wynika ze źródła, być może chodzi o wcześniejsze przejście na proces 14nm. Co prawda AMD oficjalnie nie raz twierdził, że jest zadowolony z rezultatów współpracy z GlobalFoundries i TSMC, ale być może coś się musiało w tym aspekcie zepsuć. Możliwe, że TSMC będzie produkować procesory hybrydowe AMD w litografii 16nm, tak aby reszta produkcji przypadła Samsungowi i GlobalFoundries.
W sprzedaży karty graficzne z GPU Greenland mają pojawić się w trzecim kwartale nadchodzącego roku. Zaś pojawienie się na rynku procesorów AMD opartych na architekturze 14nm Zen ma nastąpić niedługo po premierze Greenland, choć z niektórych informacji wynika, ze nastąpi to na przełomie lat 2016 i 2017.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.