Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 23 grudnia 2015 
    

Zbyt mało topowych kart Nvidii na rynku


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:22
Latem tego roku dał się zauważyć na rynku niedobór kart graficznych opartych na GPU Fiji produkcji AMD. Spowodowało to zauważalny wzrost cen tych urządzeń, dochodzący nawet do 15%. Najwyraźniej AMD, jak wcześniej zapowiadał, poradził sobie ze zwiększonymi dostawami na rynek swoich najmocniejszych rozwiązań graficznych, gdyż jego partnerzy w okresie przedświątecznym zaczęli stosować rabaty w celu zwiększenia sprzedaży tych drogich kart graficznych.
Najwyraźniej nie tylko AMD ma czy też miał problemy z wystarczającym poziomem produkcji swoich najmocniejszych kart graficznych, gdyż jak podaje serwis DigiTimes, niewystarczająca okazała się także i podaż najdroższych kart graficznych Nvidii. Przyczyniło się do tego zapotrzebowanie na te karty na rynku chińskim, co podobnie jak w przypadku kart AMD przełożyło się na wzrost ich ceny o około 15%.

Największym producentem kart graficznych na świecie pozostaje nadal Palit Microsystems, będący właścicielem kilku marek, jak na przykład Gainward. Łączna sprzedaż Palita wyniosła w tym roku około ośmiu milionów kart. Na drugim miejscu jest Asustek Computer ze 4,6-4,8 mln sprzedanych kart. Następne są Gigabyte Technology i MSI z około 3,2 mln. Na rynku chińskim liderem sprzedaży jest Colorful, jednak nie podano ilości kart, które ta firma sprzedała.
W porównaniu do ubiegłego roku produkcja kart graficznych nie zmieniła się, dotyczy to większości producentów, co pozwoliło dzięki wzrostowi cen na zwiększenie przychodów bez zwiększania produkcji. Średnio wartość przychodów wzrosła o 20%. Przy czym MSI zdołał sprzedać o 10% więcej kart graficznych niż w zeszłym roku, zaś Gigabyte zanotował identyczny spadek, co jednak ze względu na wspomniany wzrost cen nie odbiło się na przychodach tej firmy ze sprzedaży kart graficznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.