Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 28 grudnia 2015 
    

Rekord procesorów Xeon w benchmarku GPUPI for CPU 1B


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 08:50
(4)
Choć zapewne wielu z czytelników TwojePC.pl słyszało o procesorach Intela przeznaczonych do zadań profesjonalnych, czyli głównie serwerowych, to z kolei wyobrażenie o wydajności tych układów posiada niewielu. Przyczyna tego jest prozaiczna - ograniczony dostęp entuzjastów do tego rodzaju konfiguracji sprzętowych, co w oczywistym stopniu przekłada się na możliwość ich przetestowania pod kątem osiągów, nie mówiąc już o możliwości eksperymentowania z bardziej zaawansowanymi ustawieniami tych procesorów

Mimo tych oczywistych i zrozumiałych trudności pochodzącemu z Indii overclockerowi o ksywce Toolius udało się przetestować dwuprocesorową konfigurację Xeonów benchmarkiem GPUPI for CPU 1B. Każdy z procesorów Xeon E5-2698 v3 posiada 16 fizycznych rdzeni, dodatkowo z technologią HyperThreading, co w sumie daje 64 rdzenie, zarówno fizyczne jak i wirtualne. Podczas testu użyto chłodzenia powietrznego, gdyż jakieś modyfikacje pod tym względem były niedopuszczalne. Udało się osiągnąć stabilną częstotliwość pracy na poziomie 3780 MHz, co pozwoliło na obliczenie liczby Pi do miliarda znaków po przecinku w ciągu 74,012 sekund, co stanowi nowy rekord świata.
Daje to jednocześnie wyobrażenie o mocy obliczeniowej zbliżonych konfiguracji, z którymi przeciętnemu użytkownikowi komputera jest raczej trudno się spotkać.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: coolart | data: 29/12/15 | godz.: 16:16)
  sam przymierzam sie do zakupu dwoch prockow Xeona do giercowania, edycji video jak i grafiki 3D wraz z systemem virtualizacji. Dlaczego Xeon? dwa procki na jednej plycie podwojna szybkosc, Gry nie wykorzystuja niewiecej niz 4 rdzeni co niektore gry potrafia 8 rdzeni wykozystac lecz silniki sa przewaznie kierowane na mniejsza ilosc rdzeni a bardziej na szybkosc jednego rdzenia. Majac np 2x6+HT gra wykozysta jednego procesora do okolo 60% co nie ktore 70% reszta pozostaje na kompresje nagrywajac, a pozostaje jeszcze jeden procesor.
  Gdzies youtubie byly testy ile faktycznie wykorzystuja gry z dwoch procesorow Xeon.


 2. Do gier i Video (autor: Introbit | data: 29/12/15 | godz.: 20:51)
  Do gier starczą 4 rdzenie natomiast do Video zbudowałem komputer za 3k co robi materiał 4K 1:1.

 3. Xeon E5-2698 v3 (autor: Mario2k | data: 29/12/15 | godz.: 21:33)
  Styknie mi puszczony na 3.7GHz do tego 16GB szybkiego ramu i chulaj dusza.

 4. @2 Napisz cos (autor: pandy | data: 30/12/15 | godz.: 20:50)
  wiecej prosze (o tym komputerze) ja tez szukam czegos do roboty i na razie wychodzi nam ze tylko jeden produkt sie do tego nadaje (material 4k) - Intel® Visual Compute Accelerator

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.