Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 29 grudnia 2015 
    

Intel zakończył przejmowanie firmy Altera


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 22:46
Intel poinformował o zakończeniu procesu przejmowania niezależnego twórcy układów programowalnych FPGA oraz SoC wykorzystujących architekturę ARM - firmy Altera. Zamiar przeprowadzenia tej transakcji został ogłoszony w czerwcu tego roku, o czym informowało TwojePC.pl. Intel co jakiś czas "połyka" mniejsze firmy z branży, tym razem jednak trafił mu się "grubszy kąsek" o wartości 16,7 mld dolarów.

Dostęp Altery do najnowszych technologii Intela powinien wzmocnić pozycję wyrobów tej firmy na rynku, z kolei integracja matryc FPGA z produktami serwerowymi Intela pozwoli na zaoferowanie nie tylko nowych rozwiązań, ale i na unowocześnienie dotychczas oferowanych. W ramach struktur Intela Altera ma funkcjonować jako Programmable Solutions Group (PSG), a kierować nią będzie Dan McNamara. Do jej zadań będzie należeć rozwój zintegrowanych platform serwerowych oraz urządzeń przeznaczonych dla Internetu przedmiotów. Zatrudnienie w nowo powstałej grupie znajdą dotychczasowi inżynierowie Altery oraz osoby odpowiedzialne za sprzedaż. Pierwszych zysków ze swojej nowej struktury Intel spodziewa się już w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.