Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 29 grudnia 2015 
    

Pojawił się Wine 1.9.0


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:51
(2)
Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja Wine o numerze 1.9.0. Jest to eksperymentalna wersja tego programu, która zawiera sporo nowych rozwiązań i technologii.
Wine jak pamiętamy jest aplikacją, czy raczej quasi-emulatorem, pozwalającym uruchamiać aplikacje przeznaczone dla Windows w systemie Linux i OS X. Na Wine oparty jest komercyjny pakiet CrossOver przeznaczony do uruchomiania gier. Oprócz tego z rozwiązań stworzonych dla Wine korzysta system aspirujący do zostania zamiennikiem Windows, czyli ReactOS. Zasada działania Wine nie polega jednak na emulacji. Opiera się on na implementacji WinAPI w środowisku X11, dzięki czemu możliwe jest uruchamianie aplikacji przeznaczonych dla Windows. Nie jest to więc emulacja, choć efekt działania jest bardzo zbliżony.

W nowej wersji wyeliminowano błędy oraz wprowadzono ulepszenia. Oto niektóre z nich:

-implementacja API WSAPoll;
-poprawa kształtu i wyświetlania czcionek ekranowych;
-poprawione drag&drop w X11;
-seria poprawek, których nie zdążono wprowadzić do Wine 1.8 przed zamknięciem tej wersji;

Dla przeciętnego użytkownika większe znaczenie powinna mieć informacja o poprawie działania takich aplikacji jak Corel Draw 9, PowerPoint Viewer 2010, Kaspersky Internet Security 2010 i paru innych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: 5eba | data: 30/12/15 | godz.: 13:40)
  Wine nie polega jednak na emulacji... ...Jednak nie jest to emulacja

  Trzy z dwoma


 2. Jak miałbym się czepiać... (autor: TeXXaS | data: 30/12/15 | godz.: 22:11)
  "Wine jak pamiętamy ..." Z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie spoufalanie się słabo wychodzi. Lepie napisać - "W ramach przypomnienia, Wine to aplikacja...", albo coś innego, gdzie nie będzie odwołania do "my".
  Spokojnie, każdy przez to przechodzi(ł). Nawet nie chodzi o news-mana, pisanie publiczne ma to do siebie, że każdy z takich drobnych błędów będzie zauważony. Z czasem człowiek jest wytrenowany i błędów nie robi... Za to wytrenowanie, wysiłek w nie włożony powoduje, że błędy u innych strasznie przeszkadzają :D

  No i inna złota myśl, kto ma miękkie serce musi mieć twardą... :) Nie ma co się przejmować, trzeba uczyć się na błędach i jakoś będzie.

  Podoba mi się za to temat. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.