Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 29 grudnia 2015 
    

Chińczycy chcą konkurować z goglami Samsung Gear VR


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:58
Nowoczesne smartfony są urządzeniami na tyle zaawansowanymi i autonomicznymi, że przystosowanie ich do spełniania roli prostych gogli rzeczywistości wirtualnej wymaga jedynie zamontowania ich w stworzonej w tym celu konstrukcji, utrzymującej je na głowie w odpowiedniej odległości od oczu użytkownika. Biorąc pod uwagę, że jest to w sumie kawałek plastiku z wbudowanymi słuchawkami, a w niektórych przypadkach nawet odpowiednio przyciętego kartonu, jego koszt jest niewielki, zwłaszcza w porównaniu z zaawansowanymi urządzeniami tego typu. Dlatego też 100$ za tego typu gadżet produkcji Samsunga o nazwie Gear VR nie wydaje się być jakąś szczególnie wielką kwotą.

Najwyraźniej to spowodowało pojawienie się naśladowcy. Według serwisu VR-Zone, chińska firma FiresVR opracowała "gogle" rzeczywistości wirtualnej przeznaczone dla różnych smartfonów o nazwie JiDome-1. Oprócz części optycznej urządzenie jest wyposażone we własny żyroskop, czujnik zbliżeniowy i klawisze sterujące, a co najważniejsze - system chłodzenia smartfona, który w takich niesprzyjających warunkach może się łatwo przegrzać.
Zaletą urządzenia jest szeroka gama zgodnych smartfonów. Co prawda istnieje trochę niekompatybilnych urządzeń, mimo to twórcy "gogli" cały czas pracują nad poszerzeniem listy zgodnych urządzeń, niestety często na przeszkodzie stoi niechęć producentów smartfonów. JiDome-1 w wersji dla deweloperów będzie kosztować 30$, cena wersji komercyjnej nie jest jeszcze znana.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.