Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 30 grudnia 2015 
    

GPU Fermi Nvidii nadal nie wspiera DirectX 12


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 21:26
(5)
Przechwałki producentów procesorów graficznych na temat możliwości ich produktów często potrafią przeoczyć dość oczywisty fakt, jak brak wsparcia sterowników dla reklamowanych funkcji. Albo też kończy się na obietnicach szybkiego wprowadzenia nowej wersji sterowników, umożliwiających skorzystanie ze wspomnianych funkcji. Jest to nieco zrozumiałe, gdyż często wymaga to całkowitego przebudowania oprogramowania sterującego, co nie zawsze przebiega bez problemów.

Nie inaczej jest i w przypadku Nvidii, która jakiś czas temu obiecała wypuścić sterowniki udostępniające możliwości jakie daje najnowsza wersja DirectX z numerem 12, wprowadzona razem z Windows 10. Według wcześniejszych zapowiedzi tego typu sterowniki miały dostać GPU z serii Fermi, Maxwell i Kepler. Okazuje się, że mimo deklaracji nadal jest brak sterownika dla układów z rodziny Fermi, które miały ukazać się do końca tego roku. W przypadku dwóch nowszych generacji odpowiednie sterowniki pojawiły się już jakiś czas temu.
Tymczasem ten rok dobiega ku końcowi i jest mało prawdopodobne, aby "zieloni" zdążyli z opublikowaniem sterowników obsługujących DX12. Nawet na same testy potrzeba trochę czasu, aby użytkownicy nie otrzymali czegoś, z czego będzie więcej problemów niż pożytku. Tak więc wygląda na to, że posiadacze kart graficznych z GPU Fermi poczekają sobie do przyszłego roku. Nie jest to bynajmniej jakaś wielka strata, gdyż oprogramowania potrafiącego wykorzystać potencjał DirectX 12 jest na razie tyle co kot napłakał. Najprawdopodobniej sterowniki pojawią się w pierwszym lub drugim kwartale 2016 r.
DirectX 12 jest jedną z ważniejszych nowości, którą przyniósł ze sobą Windows 10. Ma on zapewniać bardziej zaawansowane efekty graficzne oraz większą wydajność.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Mało kto wie (autor: loccothan | data: 31/12/15 | godz.: 22:12)
  (prócz niektórych Devów lol) że architektura nV obecna do dziś w ich GPU jest przestarzała jak cholercia.
  Nawet Maxwell jest rozwinięciem Fermi.
  Wystarczy oblukać Oxide co napisali o 980Ti !
  nV robi $$ (i to słabo)
  a ATI daje nam coś przyszłościowego. IMO


 2. loccothan (autor: pawel1207 | data: 1/01/16 | godz.: 03:40)
  ATI zdechlo Jak amd g przejelo to tak bys opisal co tak przyszlosciowego AMD nam daje ci tylko przypomne ze GCN nowoscia tez nie jest :D

  " Tak więc wygląda na to, że posiadacze kart graficznych z GPU Fermi poczekają sobie do przyszłego roku. Nie jest to bynajmniej jakaś wielka strata, gdyż oprogramowania potrafiącego wykorzystać potencjał DirectX 12 jest na razie tyle co kot napłakał. Najprawdopodobniej sterowniki pojawią się w pierwszym lub drugim kwartale 2016" to o co ten cyrk ? poza tym dlaczego ta zabytkowa architektora w maxwellach :D jest szybsza niz fury -X tylko z ciekawosci pytam ..... i napisz co takiego ATi nam DAJE ?? bo co najwyzej to SPrzedaje :D..


 3. GCN (autor: Giray | data: 1/01/16 | godz.: 07:49)
  czego by o tej architekturze nie mówić, nie jest takie złe. Dużo lepiej sobie radzi z DX12, a przypomnijmy, że jest to architektura starsza niż w przypadku GPU produkowanych przez konkurenta. Tu się na AMD mści brak jej aktualizacji w związku z rezygnacją z procesu 20nm. Oczywiście 14nm powinno być lepsze ale czy Radeony dadzą radę odzyskać rynek?

 4. ... (autor: power | data: 3/01/16 | godz.: 17:57)
  Co z tego ze nvidia ma nowsza architekture (w sensie pozniej wprowadzone GPU do produkcji) jezeli ich GPU nie sa w pelni kompatybilne z DX12 (brak sprzetowego async shader). Zeby fani AMD sie zbytnio nie cieszyli z "problemow nvidii" to nalezy dodac, ze AMD GPU tez nie sa w 100% kompatybilne z DX12.

 5. @4. (autor: Shamoth | data: 4/01/16 | godz.: 14:09)
  Dokładnie ale i tak AMD jest bliżej do natywnego wsparcia dx12 niż nV i nawet najstarsze GPU na GCN sporo zyskują, to chyba ten as w rękawie o jakim lata temu AMD przebąkiwało kiedy dostali zamówienia na chipy do konsoli. Zastanawiający jest tylko fakt że już wtedy wiedzieli i nie zrobili z tego lepszego użytku co się na nich zemściło...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.