Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 4 stycznia 2016 
    

Kod błędu HTTP 451 oznacza cenzurę


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:24
W 2012 roku Tim Bray, współautor specyfikacji XML i były inżynier Google, zaproponował wykorzystanie kodu błędu HTTP «451», oznaczającego, że dana strona nie jest dostępna ze względu na cenzurę.

Wybór numeru kodu nie powinien dziwić osób, które mają za sobą lekturę książki Raya Bradbury'ego "Fahrenheit 451". Najwyraźniej pomysł spodobał się i pod koniec zeszłego roku kod ten został oficjalnie zatwierdzony przez Internet Engineering Task Force (IETF).
Tim Bray zasugerował również, że zablokowanie strony internetowej przez cenzurę powinno nie tylko wyświetlać kod błędu 451, powinny być również podane informacje o przyczynie niedostępności, ze względu na polecenie władz.
Szef Internet Engineering Steering Group, Mark Nottingham, powiedział również, że wraz ze wzrostem ilości przypadków cenzury członkowie jego grupy chcą być informowani o przyczynach ograniczania dostępu do stron internetowych, mimo, że sam proces odbywa się automatycznie.
Jest to potrzebne do analizy statystycznej zablokowanych stron. Tak więc gdy ujrzymy kod błędu "451", oznacza to, że komuś z rządu nie spodobały się zamieszczane tam informacje.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.