Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 4 stycznia 2016 
    

Microsoft będzie informować o hakerskich działaniach rządów


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 23:05
(6)
Ostatnio niektóre rządy wykazują niezwykłą aktywność w celu uzyskania dostępu do danych osobowych użytkowników. Spotkało się to z reakcją Microsoftu, który ma zamiar ostrzegać osoby korzystające z usług komercyjnych, w tym poczty outlook.com, o próbach włamania ze strony instytucji państwowych, niekoniecznie pochodzących z państwa, którego użytkownik jest obywatelem.

Oświadczenie Microsoftu pojawiło się 9 dni po tym, jak dziennikarze agencji Reuters spytali się, dlaczego gigant nie zdecydował się w 2011 roku ujawnić istotnych informacji liderom międzynarodowego ruchu wspierającego mniejszości tybetańską i ujgurską w Chinach. Według dwóch byłych pracowników Microsoftu, eksperci tej firmy doszli do wniosku, że za cyberatakami na pocztę Hotmail (obecnie Outlook.com) tych liderów stały chińskie instytucje rządowe. Mimo to Microsoft nie poinformował o tym osób, których konta e-mail stały się obiektem tego ataku.
Dlatego też Microsoft postanowił zmienić dotychczas obowiązujące zasady i od tej pory zamierza informować nie tylko o ataku hakerów, ale też o jego sprawcy, nawet gdy są to hakerzy zatrudnieni przez państwo. Trochę zastanawiające, dlaczego dopiero teraz Microsoft zdecydował się zmienić swoje postępowanie, tym bardziej, że Google takie zasady wdrożył już w 2012 roku.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. USA (autor: Boris_Dime | data: 5/01/16 | godz.: 08:37)
  Oczywiście pod warunkiem że nie będzie to USA ;)

 2. Boris_Dime urzędy hamerykańskie nie muszą hakować (autor: Sławekpl | data: 5/01/16 | godz.: 13:07)
  dostają na podstawie obowiązujących w hameryce przepisów na tacy wszystko
  to zupełnie inna sytuacja niż hakowanie np. wspomnianego hotmail
  niech zezwolą by można było trzymać w ich chmurze zaszyfrowane pliki, to wtedy uwierzę że dbają o bezpieczeństwo :P
  inaczej to traktuję jako ściemę marketingowa aby odwrócić uwagę od tego że dane i korespondencja jest czytana praktycznie przez wszystkich którzy chcą


 3. @Sławekpl, (autor: Duke Nukem PL | data: 6/01/16 | godz.: 11:07)
  A skąd twierdzenie że nie można trzymać w ich chmurze zaszyfrowanych plików? Z EULA?
  Co do wiadomości: ten ruch M$ jest pod publikę . Żadna korporacja należąca na tej Ziemi do banksterki nie dba o wolność, prywatność i demokrację. Obejrzyjcie sobie film o Snowdenie "CITIZEN FOUR" a w uzupełnieniu obrazu większej całości "SUPERPOWER" na YT. Nawet jest z polskim lektorem.


 4. Duke Nukem PL spróbuj załadować taki plik (autor: Sławekpl | data: 6/01/16 | godz.: 11:29)
  mam dropbox i one, mnie się jakoś nie udało, więc mam dość wycierania się prywatnością przez korporacje skoro faktycznie jej nie zapewniają i skanują wszystkie pliki
  o tym co jest na tych filmach wróble ćwierkały od lat, tylko nikt nie chciał wierzyć, mnie tego nie musisz tłumaczyć bo zdawałem sobie sprawę dużo wcześniej jak firmy hamerykańskie postępują, na kilkanaście lat przed WTC


 5. W dzisiejszych czasach nie ma prywatnosci (autor: coolart | data: 6/01/16 | godz.: 12:39)
  chcesz prywatności stwórz własny system, własną przeglądarkę wtedy możesz liczyć na 90% prywatności.

 6. No bez jaj (autor: pawel1207 | data: 7/01/16 | godz.: 03:56)
  w zywe oczy klamia najpierw sami tworza backdory + polityka windowsa10 ktory jest najwiekszym szpiegiem ze strony m$ jaki kiedykolwiek wypuscil teraz ludzie swiadomie prubuja blokowac to gowno wylaczajac co sie da to sie przestraszyli ze jednak strrumien danych osobowych nie bedzie taki szeroki jak sie spodziewali co oznacza potencjalne mniejsze zyski w przyszlosci to wlaczaja pranie mozgu jacy to oni wspaniali i jak dbaja o userow powiedzcie lepiej zrobilismy zalosnego szpiega zamiast systemu operacyjnego wiec corpo nie chca go instalowac bo sie boja nie tylko wyplywu danych osobowych ale tego ze m$ i rzad bedzie mial praktycznie podane na talerzu wszystkie dane firmy to ci swiadomi nie instaluja badziewia . to teraz niby udaja jak dbaja o bezpieczenstwo rany krytyczne luki czekaja rok i wiecej na poprawe !!! i to znane i zglaszane !!! parodia normalnie..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.