Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 6 stycznia 2016 
    

AMD i architektura układów graficznych następnej generacji


Autor: DYD | 12:03
(1)
Firma AMD uchyliła rąbka tajemnicy o nadchodzących układach graficznych o kryptonimie Polaris. Obsługa monitorów HDR oraz wiodąca w branży efektywność energetyczna to tylko niektóre z ich zalet. Firma AMD przewiduje, że pierwsze produkty z układami graficznymi Polaris pojawią się na rynku około połowy 2016 roku. Będą one bazować na 14-nanometrowym procesie produkcji FinFET, który pozwolił uczynić znaczący skok w efektywności energetycznej. Układy graficzne Polaris zostały zaprojektowane tak, aby zgrabne, lekkie i niewielkie komputery mogły zapewnić płynność w rozgrywce, systemach wirtualnej rzeczywistości oraz aplikacjach multimedialnych.

„Polaris to znaczący postęp na polu wydajności, energooszczędności i funkcjonalności. – powiedziała Lisa Su, prezes i CEO firmy AMD – Rok 2016 będzie bardzo ekscytujący dla fanów technologii Radeon, których z pewnością zainteresuje architektura Polaris, ulepszone oprogramowanie Radeon Software Crimson Edition oraz inne innowacje, jakie Radeon Technologies Group ma w planach.”

Polaris to 4 generacja mikro-architektury Graphics Core Next (GCN), następna generacja silnika wyświetlającego obsługującego HDMI 2.0a i DisplayPort 1.3 oraz następnej generacji funkcje multimedialne, jak enkodowanie i dekodowanie wideo H.265.
AMD jest także na pewnej drodze do znacznego zwiększenia efektywności energetycznej swoich procesorów mobilnych, których rozwój celuje w 25-krotne zwiększenie energooszczędności do roku 2020 .

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. I ja tez (autor: biuro74 | data: 6/01/16 | godz.: 17:44)
    chcialbym pic to samo, co pije pani Lisa Su. Bylbym wowczas rownie podekscytowany.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.