Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 7 stycznia 2016 
    

Lenovo i Razer wprowadziły zestaw gamingowy


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 11:59
Pod tym nieco zawiłym określeniem kryje się komputer przeznaczony do gier, o konfiguracji często określanej mianem "full wypas" ;) Nowy komputer Lenovo i Razera jest reakcją na sytuację na rynku stacjonarnych komputerów PC, związaną z postępującą dywersyfikacją rynku komputerowego. O ile tradycyjne komputery osobiste sprzedają się coraz gorzej, to z kolei zestawy przeznaczone do gier notują wzrost sprzedaży, mimo ich sporo wyższej ceny niż w przypadku przeciętnego PC. Wspólne dzieło Lenovo i Razera nosi nazwę IdeaCentre Y900 RE (RE - Razer Edition) i jest sprzedawane pod marką Lenovo. Jest przeznaczone dla zaawansowanych graczy, którzy będą je mogli kupić dopiero w czerwcu za 2300$.

Lenovo wykorzystał w IdeaCentre Y900 RE obudowę Full Tower. Z kolei jako system operacyjny zastosowano jak nietrudno się domyślić produkt Microsoftu czyli Windows 10. Następnym elementem tej układanki jest Intel Core i7 z serii Skylake, nie wiadomo jednak w tej chwili, o jaki model procesora tu chodzi, na pewno jednak będzie posiadał on w swoim oznaczeniu literkę K, czyli tym samym nie będzie posiadał blokady mnożnika. Z kolei za grafikę ma odpowiadać para kart GeForce GTX 970 ze stajni Nvidii, co może okazać się nieco chybionym pomysłem, gdyż w czerwcu mogą być już na rynku najnowsze Radeony z rodziny Polaris.
Choć nie znamy modelu procesora, to wiemy z jaką ilością pamięci RAM będzie on współpracować. Wynosi ona 32 GB, co powinno wystarczyć do każdej gry, która będzie miała premierę w tym roku. Jak przystało na tego rodzaju komputer zadbano też o odpowiednią pamięć masową. System został zainstalowany na dysku SSD o pojemności 256GB, natomiast dla danych przeznaczono tradycyjny dysk HDD 2TB.
Mimo, że szczegółowa specyfikacja tego komputera nie jest do końca znana, zastanawiać może jego dość wygórowana cena, wynosząca jak już wspomniano 2300 zielonych papierków. i to bez monitora. Okazuje się, że dodatkowo w komplecie dostajemy jeszcze kilka ciekawych elementów. Czyli mechaniczną klawiaturę Razer Chrome z dużymi możliwościami regulacji podświetlenia i mysz Razer Mamba. Chcąc kupić te akcesoria w sklepie musielibyśmy zapłacić razem około 280$.
Dodatkowo użytkownicy mogą dokupić do tego systemu 27-calowy zakrzywiony monitor Lenovo Y27g RE o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z częstotliwością odchylania poziomego 144 Hz, wspierający przy tym technologię G-Sync Nvidii. Co ciekawe monitor ma być dostępny także i w wersji Chroma Edition, wyposażoną w oświetlenie tylnej jego części, zapewniające niepowtarzalne efekty świetlne. Kosztuje on równe 600$, zaś wersja Chroma Edition jest o 50$ droższa.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.