Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 8 stycznia 2016 
    

Nowości Razera na CES 2016


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:54
(3)
Na targach CES 2016 Razer zaprezentował kilka ciekawych nowości. Są wśród nich ultrabook do gier Blade Stealth, pierwszy "inteligentny" zegarek tej firmy Nabu Watch oraz kamera internetowa Stargazer zgodna z technologią Intel RealSense.

Laptop Razer Blade Stealth posiada grubość tylko 13 mm i waży 1250 g. Został wyposażony w 12,5-calowy wyświetlacz dotykowy IPS o rozdzielczości w zależności od wersji QHD (2560 x 1440) lub UHD (3840 x2160). "Sercem" tego urządzenia jest procesor Intel Core i7-6500U z 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD z interfejsem M.2. Laptop w podstawowej konfiguracji korzysta z IGP wbudowanego w procesor, jednak dzięki wyposażeniu go w odpowiednie złącza może korzystać z zewnętrznej karty graficznej zainstalowanej w module Razer Core.Połączenie Blade Stealth z Core możliwe jest dzięki złączu Thunderbolt 3, wykorzystującemu port USB Type-C. Moduł Core wyposażony jest w zasilacz 500 W i umożliwia instalację wewnątrz karty graficznej PCI Express o szerokości maksymalnie dwóch gniazd i nie pobierającej więcej niż 375W, a więc najpopularniejszych kart AMD lub Nvidii dla komputerów PC. Moduł posiada również cztery porty USB 3.0 jak i port Ethernet. Może być też wykorzystany do zasilania Blade Stealth dzięki interfejsowi Thunderbolt 3.Razer Blade Stealth będzie dostępny w lutym tego roku w cenie od 1000$ za model z wyświetlaczem QHD i SSD 128 GB. Model z ekranem UHD i SSD 512 GB będzie kosztować 1600$. Nieznana jest cena modułu Razer Core ani jego dostępność na rynku, wiadomo tylko, że kupimy go jeszcze w pierwszej połowie tego roku.Razer Nabu Watch nie jest typowym "inteligentnym" zegarkiem. Można go określić mianem cyfrowego zegarka z dodatkowymi inteligentnymi funkcjami, tak przynajmniej wynika z oficjalnego komunikatu prasowego. Można w nim wyróżnić dwie części - moduł odpowiadający za "inteligencję" tego gadżetu oraz tradycyjny zegarek cyfrowy, zasilany z baterii CR2032, wystarczającej na rok pracy urządzenia.
"Inteligentna" część posiada monochromatyczny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 128x16 pikseli, trójosiowy akcelerometr, moduł Bluetooth oraz baterię litowo-polimerową, która wystarcza do 7 dni od aktywnego użytkowania. Dzięki współpracy z telefonem z systemem iOS lub Android zegarek może wyświetlać komunikaty o nadchodzących wiadomościach, rozmowach i powiadomieniach. Nabu Watch pozwala także monitorować aktywność użytkownika.
Zegarek jest zabezpieczony przed wodą (5 atmosfer czyli 50 metrów) i odporny na wstrząsy, potrafi też wytrzymać upadek z wysokości 5 m. Urządzenie będzie dostępne pod koniec stycznia w dwóch wersjach - standardowej plastikowej Nabu Watch oraz w wersji Razer Razer Nabu Watch Forged Edition z przyciskami wykonanymi ze stali. Cena pierwszej wersji wynosi 150$, a drugiej 200$.Ostatnia z opisywanych nowości, kamera Razer Stargazer, według jej twórców jest "najbardziej zaawansowaną kamerą internetową na świecie." Jest ona wyposażona w moduł Intel RealSense SR300, który pozwala na automatyczne logowanie się do Windows 10 jak i sterować nim przy pomocy gestów. Razer Stargazer wykrywa do 78 punktów na twarzy użytkownika i do 22 na jego rękach.
Za pomocą Razer Stargazer można też skanować duże przedmioty w celu tworzenia modeli 3D. Wbudowana w kamerę matryca światłoczuła pozwala na robienie zdjęć o rozdzielczości 1280x720 pikseli przy 60 klatkach na sekundę oraz 1920 x 1080 pikseli przy 30. Urządzenie wymaga do współpracy z komputerem złącza USB 3.0.
Razer Stargazer będzie dostępny w sprzedaży w drugim kwartale tego roku w cenie 200$.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Krótko i na temat. (autor: InsaneInMe | data: 9/01/16 | godz.: 14:57)
  Razer to badziew - nie polecam!

 2. Razer Nabu (autor: buba4 | data: 12/01/16 | godz.: 19:12)
  lepiej od razu zainwestować w smartwatcha z prawdziwego zdarzenia, Apple Watch zjada go funkcjonalnością

 3. buba4 i ledwo wytrzymuje 8 h (autor: Sławekpl | data: 14/01/16 | godz.: 12:07)
  i to bez włączonego cały czas ekranu, z ekranem to ledwo 3 h :P
  na gwizdek mi większa funkcjonalność jeśli muszę chodzić z ładowarką?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.