Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 18 stycznia 2016 
    

Samsung rozpoczął masową produkcję drugiej generacji FinFET


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:19
Samsung oficjalnie ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji układów w procesie litograficznym 14 nm LPP (Low-Power Plus), który jest elementem drugiej generacji technologii FinFET.

Po raz pierwszy koreańska firma użyła technologii FinFET do produkcji SoC Exynos 7 Octa, co miało miejsce w pierwszym kwartale 2015 roku. Użyto w tym celu technologii 14nm w wersji LPE (Low-Power Early). Dzięki wdrożeniu nowej wersji procesu produkcyjnego FinFET Samsung będzie nadal w ścisłej czołówce pod względem zaawansowania technologicznego dzięki jednoczesnej poprawie wydajności i energooszczędności nowych układów Exynos 8 Octa i Snapdragon 820, który ma być produkowany dla firmy Qualcomm. Ich dostawy mają rozpocząć się w pierwszej połowie tego roku.
Nowa wersja technologii FinFET pozwala na wyprodukowanie układów charakteryzujących się o15% mniejszym zużyciem energii niż to było w przypadku technologii LPE. Zwiększa to znacznie konkurencyjność tego procesu litograficznego, tym bardziej, że popyt na tę technologię stale rośnie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.