Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 18 stycznia 2016 
    

Apple zapłaci grzywnę w wysokości ponad 8 mld $?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:23
(2)
Apple może zapłacić ponad 8 mld $ kary w Europie. Poinformowała o tym agencja Bloomberg.
Zdaniem dziennikarzy, w wyniku postępowania Komisji Europejskiej przeciwko Apple i jego polityce unikania podatków, największa amerykańska firma może zostać ukarana grzywną w wysokości ponad 8 mld $. Komisja uznała, że Apple wykorzystał spółkę zależną zarejestrowaną w Irlandii w celu unikania podatków od zysków wytworzonych poza Stanami Zjednoczonymi.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w marcu tego roku.
Zdaniem Komisji Europejskiej Apple wykorzystał niskie koszty eksploatacji, co spowodowało zmniejszenie podatków płaconych w Irlandii. Mimo faktu, że około 55% swoich przychodów Apple generuje poza USA, jego zagraniczna stawka podatkowa wynosi jedynie 1,8%. Jeśli Komisja Europejska zmieni zasady naliczania podatków na bardziej restrykcyjne, Apple będzie musiał zapłacić 12,5% z 64,1 mld $ zysku osiągniętego w latach od 2004 do 2012 roku.
Apple, zgodnie z tym co podał Bloomberg, zamierza odwołać się od decyzji Komisji Europejskiej.
Nawiasem mówiąc prezes Apple, Tim Cook, zaprzeczył, że jego firma używa różnych sztuczek, aby uniknąć płacenia wysokich podatków. W niedawnej rozmowie z dziennikarzami ze stacji CBS, powiedział, że amerykański system podatkowy jest przestarzały i musi zostać dostosowany do obecnej sytuacji gospodarczej, w tym do technologii cyfrowej.
Rzecznik firmy Apple, Kristin Huguet, oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej, Ricardo Cardoso, odmówili komentarzy na temat tej informacji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. każda firma jeśli ma możliwość unika płacenia (autor: Sławekpl | data: 19/01/16 | godz.: 16:49)
    podatków, nic w tym dziwnego, nie oni pierwsi i nie ostatni, tylko w ich wykonaniu to już niezła pazerność przy takich zyskach jakie mają nawet nie odczują tej kwoty
    gwiazdy filmowe przenoszą się do UK aby nie płacić, jest jakiś przepis dla celebrytów na wyspach, inni kombinują w rajach podatkowych, daleko nie trzeba szukać - Kulczyk nie płacił podatków u nas


  2. Double Irish Sandwitch (autor: Adex1234 | data: 20/01/16 | godz.: 10:01)
    chyba to to :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.