Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 19 stycznia 2016 
    

Nvidia przygotowuje nowe GPU dla laptopów oparte na architekturze Maxwell


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:24
Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym produktem Nvidii są nowe procesory graficzne z serii Pascal, mające zadebiutować w tym roku. Oczywiście "zieloni" wiążą z tymi układami dużo większe nadzieje, planując ich zastosowanie nie tylko w nowej generacji akceleratorów obliczeń Tesla, ale i też systemach sterujących "robomobilami", czyli samochodami "bez kierowcy". Nie oznacza to odpuszczenie segmentu rozwiązań graficznych, po prostu ze względu na większą konkurencję na tym rynku Nvidia mniej informuje o swoich przyszłych zamierzeniach.

GPU Pascal pojawią się jednak około połowy tego roku, do tego czasu Nvidia ma zamiar pokazać kilka nowych rozwiązań graficznych, opartych na architekturze Maxwell. Mają to być dwa nowe procesory graficzne przeznaczone do laptopów, które trafią na rynek w drugim kwartale bieżącego roku. Oznaczone mają być symbolami GeForce GTX 980MX oraz GeForce GTX 970MX, czyli jak wskazują ich nazwy są to wydajne układy, przeznaczone głównie do gier. Mają być następcami GeForce GTX 980M i GeForce GTX 970M.
Dodanie litery "X" w nazwie oznacza wzrost liczby aktywnych procesorów strumieniowych w GPU. W przypadku GeForce GTX 970MX będzie to wzrost z 1280 do 1408, przy czym częstotliwość pracy tego procesora graficznego spadnie z 953 do 941 MHz. Ma on współpracować z 3 lub 6GB pamięci GDDR5 na magistrali o szerokości 192bitów, pracującej z częstotliwością 5 GHz QDR.
GeForce GTX 980MX z kolei dostanie 1664 procesorów strumieniowych w miejsce dotychczasowych 1536. W jego przypadku zegar GPU wzrośnie z 1038 do 1048 MHz. Nowy układ może współpracować z 4 lub 8 GB pamięci GDDR5, wykorzystującej 256-bitową szynę danych i pracującej z częstotliwością 5 GHz QDR.
Całkiem możliwe, że premiera dwóch nowych układów Nvidii jest reakcją na zapowiedź pojawienia się za kilka miesięcy procesorów graficznych Polaris produkcji AMD, z których jedna wersja ma być przeznaczona dla laptopów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.