Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 20 stycznia 2016 
    

Windows 10 drugim pod względem popularności OS na świecie


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:48
(3)
W lipcu zeszłego roku miała miejsce premiera najnowszej wersji Windows, oznaczonej numerem 10. Obecnie ustępuje on pod względem popularności tylko uważanemu za bardzo udany Windowsowi 7. Niemniej jednak "10" udało się wyprzedzić w tym rankingu bardzo mocno trzymający się przez długi czas Windows XP, oraz będące synonimem porażki rynkowej Windows 8/8.1. Najnowsza wersja "okienek" posiada w chwili obecnej udział na poziomie 13,41%, zaś najbardziej popularna "7" 46.7. Nie dziwią więc zabiegi Microsoftu aby uniemożliwić uruchamianie starszych wersji tego systemu operacyjnego na najnowszych procesorach kilku producentów.

Po pół roku od premiery najnowszy system z Redmond można jednak uznać za sukces. Oczywiście duża w tym zasługa agresywnej kampanii reklamowej oraz możliwości darmowej aktualizacji ze starszych wersji Windows. Wspomniana już informacja o niezgodności nowych procesorów ze starszymi wersjami Windows na pewno przyczyni się do wzrostu i tak pokaźnej ilości instalacji, przekraczającej obecnie 200 milionów.
Windows XP spadł na 5 miejsce w tym rankingu, obecnie jego udział wynoszący 8,12% jest niższy niż OS X (8,94%). Najprawdopodobniej XP jeszcze przez jakiś czas utrzyma swoją pozycję, tym bardziej, że jest on powszechnie używany w różnego rodzaju terminalach i bankomatach, jednak nie da się ukryć, że jego czas mija.
Warto pamiętać, że daje się obecnie zauważyć nową próbę monopolizacji rynku i jego podziału pomiędzy Microsoft i Apple. Na szczęście istnieje coś takiego jak Linux, który nie dość, że nie traci swojej pozycji rynkowej, to jeszcze znajduje nowe obszary zastosowań. Pojawiają się nawet tablety i smartfony z Ubuntu, jednak daleko im do popularności do najbardziej rozpowszechnionej wersji Linuxa jaką jest Android.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmm... ciekawe. (autor: InsaneInMe | data: 22/01/16 | godz.: 16:18)
    "oraz będące synonimem porażki rynkowej Windows 8/8.1". Ja bym tak prędzej nazwał Windows 10. Win 7 miałem i zmieniłem na 8.1 - zdecydowanie lepszy i mniej pamięciożerny... także lepiej ważyć słowa lub trochę się zorientować:)

  2. tylko (autor: GULIwer | data: 23/01/16 | godz.: 15:16)
    pokazuje, że obecna polityka M$ to mega fail. Cieszyć się, że pokonało się swój produkt sprzed 15 lat ehh. Jak wypuszczą Win10 w wersji bez "podglądania i ograniczeń" to kupię

  3. @GULIwer (autor: VP11 | data: 25/01/16 | godz.: 07:57)
    Tez tego zdania. 10 uzywam na tablecie bo 100 razy lepsza, ale na stacjonarnym za chiny nawet jak beda doplacac cene wersji pro nie wezme. Najpierw niech trojana z niego wykasuja.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.