Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 20 stycznia 2016 
    

ASML zacznie wysyłać sprzęt do produkcji układów 10nm w drugim kwartale


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:02
Holenderski producent urządzeń litograficznych do produkcji półprzewodników, ASML, opublikował swój najnowszy raport kwartalny. Można w nim znaleźć wiele ciekawych informacji oraz plany tej firmy na najbliższe miesiące. Dowiedzieliśmy się, że holenderska firma odniosła duży sukces dzięki dobrej sprzedaży naświetlarek EUV 13.5 nm, co miało pozytywny wpływ na jej przychody, wynoszące w w 2015 roku 6.28 mld euro. W zeszłym roku przekazano odbiorcom dwie najnowsze naświetlarki EUV oznaczone NXE:3350B. Inne zamówienia są w trakcie realizacji, w tym roku planuje się wyprodukowanie i przekazanie odbiorcom 6-7 tych naświetlarek. Nazwy klientów nie zostały ujawnione, ale nietrudno się domyślić, że chodzi o Intela i TSMC.

Według ASML, rozmieszczone u klientów tej firmy eksperymentalne linie produkcyjne wykorzystujące ekstremalny ultrafiolet (EUV), potwierdziły zdolność nowych naświetlarek do produkcji 1000 wafli krzemowych dziennie. W tym roku ta ilość ma zostać zwiększona do 1250 sztuk. Brzmi to co prawda nieźle, jednak w teście produkcyjnym trwającym cztery tygodnie tempo produkcji wyniosło 535 wafli krzemowych dziennie. Aby produkcja była opłacalna, jej tempo nie może być niższe niż 2000 wafli krzemowych dziennie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.