Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 21 stycznia 2016 
    

Chrome i Firefox przyspieszą dzięki nowemu algorytmowi Brotli


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:42
(2)
Choć przeglądarka Chrome zdobyła dość liczne grono zwolenników dzięki swoim zaletom, to jednak ma też i kilka wad. Oczywiście inaczej ich lista będzie wyglądać z puntu widzenia użytkownika, a inaczej twórcy tej przeglądarki, czyli Google. Zdaniem tego ostatniego jedną z podstawowych niedogodności Chrome jest zbyt niska szybkość działania. Ma to uleć zmianie już w niedalekiej przyszłości dzięki implementacji algorytmu kompresji danych Brotli, co powinno przyspieszyć ładowanie się stron WWW.

Swoją oficjalną premierę algorytm ten miał we wrześniu ubiegłego roku, a teraz przyszła pora na jego praktyczne zastosowanie. Nie należy zapominać, że wsparcie dla nowej technologii powinno być nie tylko po stronie przeglądarki, ale i na poziomie serwera WWW, z którym łączy się ta przeglądarka.
Wcześniej algorytmem wykorzystywanym przez Chrome był Zopfli, jednak Brotli jest o 17-25% bardziej wydajny niż jego poprzednik. Według jego twórców, najbardziej podatne na optymalizację są elementy stron internetowych oparte na HTML i CSS, zaś w mniejszym stopniu na JavaScript. Oprócz poprawy kompresji zmniejszeniu uległa ilość zużywanej energii, co jest bardzo ważne dla urządzeń przenośnych. Nowe rozwiązanie w chwili obecnej dostępne w wersji testowej przeglądarki - Chrome Canary. Aby włączyć ten algorytm należy wpisać w polu adresowym testowej wersji Chrome "//flags#enable-brotli", oczywiście bez cudzysłowów.
Implementacja nowego algorytmu planowana jest także i innych przeglądarkach, jak Mozilla Firefox, nie wiadomo jednak kiedy zostanie wdrożone nowe rozwiązanie.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe... (autor: Kenjiro | data: 24/01/16 | godz.: 12:44)
    Czemu porównują się do starego i niezbyt skutecznego bzip? LZMA z dużymi słownikiem kładzie brotli, które wg testów nadaje się wyłącznie do danych tekstowych i to też nie każdych.

  2. @Kenjiro (autor: VP11 | data: 25/01/16 | godz.: 15:38)
    Marketing - ilosc serwowanej prawda dazy do 0.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.