Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 21 stycznia 2016 
    

Qualcomm stworzy chińskie procesory serwerowe


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:49
(1)
Amerykańska firma Qualcomm, której relacje z chińskimi władzami i producentami smartfonów trudno nazwać przyjaznymi, poinformowała w tym tygodniu o stworzeniu spółki joint-venture z władzami chińskiej prowincji Guizhou, której celem ma być opracowanie i sprzedaż procesorów serwerowych opartych na architekturze ARM.
W spółce Kuejczou Huaxintong Semi-Conductor Technology Co., Ltd. amerykańska firma będzie właścicielem 45% udziałów, pozostałe 55% trafi do władz prowincji Guizhou.

Wysokość kapitału w początkowej fazie wspólnego przedsięwzięcia wyniesie 280 mln $. Qualcomm od 20 lat współpracuje z chińskimi partnerami, a powstanie spółki joint-venture na drugim co do wielkości rynku rozwiązań serwerowych dowodzi istnienia planów strategicznych Qualcomm'a co do rozwoju jego biznesu w Chinach. Przy okazji ma powstać fundusz inwestycyjny, finansujący podobne przedsięwzięcia.
Aby nowa działalność Oualcomm'a nie pachniała zbytnim prowincjonalizmem, Kuejczou Huaxintong Semi-Conductor Technology Co., Ltd. zostanie zarejestrowana i będzie działać w Pekinie. Qualcomm nie tylko dostarczy licencji na korzystanie z jego technologii, ale pomoże też Chińczykom w rozwoju procesorów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: ElFi | data: 24/01/16 | godz.: 15:34)
    No to chyba AMD właśnie zrobiło takie procesory A1100 - mylę się?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.