Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 22 stycznia 2016 
    

Logitech rezygnuje ze sprzedaży myszy w kanałe OEM


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:51
(1)
O renomie jaką zdobyła firma Logitech przez ostatnie 20 lat nie trzeba chyba nikomu przypominać. Zaczynała ona od produkcji myszy komputerowych, które do dziś stanowią ważną część jej działalności. W międzyczasie asortyment wyrobów tej firmy znacznie się powiększył, jednak w dalszym ciągu Logitech ma swojej ofercie produkty przeznaczone dla niezamożnych użytkowników, jak też i tych z wypchanymi portfelami. Skutkiem silnej pozycji firmy jest spadek sprzedaży jej wyrobów jak produktów OEM, czyli przeznaczonych dla producentów komputerów, którzy dołączają je do produkowanych przez siebie komputerów.

W ostatnich latach zysk Logitecha ze sprzedaży produktów OEM spadł do zaledwie kilku procent całości dochodów. W czwartym kwartale 2015 roku firma zarobiła w ten sposób 26.5 mln $. W takich okolicznościach produkcja wyrobów OEM stała się nieopłacalna. Dlatego Logitech na ostatniej konferencji związanej z publikacją raportu kwartalnego zapowiedział zaprzestanie produkcji myszy przeznaczonych dla odbiorców OEM.
Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z produkcji myszy na rynek detaliczny, tym bardziej, że Logitech chce jeszcze bardziej zaakcentować swoją obecność w segmencie premium tych urządzeń wskazujących. Czyli nie kupimy już tanich myszy Logitecha, które w jakiś sposób przedostały się na rynek detaliczny.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hmm (autor: leosh | data: 26/01/16 | godz.: 09:45)
    smuteczek ?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.