Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 22 stycznia 2016 
    

IBM pracuje nad "Internetem przedmiotów" w branży przemysłowej


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:01
Do tej pory słyszeliśmy o "Internecie przedmiotów" głównie w kontekście projektów infrastrukturalnych lub poprawy funkcjonalności urządzeń gospodarstwa domowego. Systemy czujników umożliwiających niskie zużycie energii, przesyłających jednocześnie informacje w sieciach bezprzewodowych to kwestia już niedalekiej przyszłości, podobnie sprawa się ma z inteligentnymi urządzeniami infrastruktury drogowej, pozwalającej informować pojazdy o sygnalizacji świetlnej czy znakach drogowych. Bardziej zaawansowane systemy pozwolą analizować zawartość lodówki w celu złożenia automatycznego zamówienia w sklepie internetowym, które dostanie dostarczone w krótkim czasie przez dron bezpośrednio do lodówki, oczywiście odpowiednio do tego przystosowanej. Krótko mówiąc życie stanie się lepsze i weselsze.

Serwis Computerworld poinformował przed kilkoma dniami, że IBM zamierza we współpracy z Wi-Next wyposażyć systemy technologiczne stosowane w produkcji w możliwość zbierania i analizy danych, co w dłuższej perspektywie pozwoli na lepsze planowanie rutynowej konserwacji i wymiany sprzętu, a także ułatwi utrzymanie wskaźników jakości w wymaganym zakresie. Systemy zdalnego sterowania stosowane są fabrykach od paru dziesiątek lat, lecz często wykorzystują przestarzałe interfejsy oraz nietypowe oprogramowanie. IBM zamierza zorganizować zasób zaawansowanego oprogramowania do analizy technologii informatycznych, pozwalający przenieść produkcję masową na nowy poziom.
Zdaniem IBM jako pierwsi efekty tych wysiłków będą mogli poznać producenci żywności i innych dóbr konsumpcyjnych. Informacje dotyczące produkcji będą mogły być przetwarzane przez bardzo zaawansowane systemy sterowania, co z kolei pomoże zmniejszyć koszty nieprzewidzianych uszkodzeń urządzeń produkcyjnych i zwiększy stabilność jakości produktu. Przekazywanie informacji będzie realizowane za pośrednictwem bezpiecznego łącza, więc producenci nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo swoich tajemnic.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.