Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 22 stycznia 2016 
    

Proces technologiczny 10 nm w centrum zainteresowania


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:05
W swoim sprawozdaniu za 2015 roku holenderski producent urządzeń do litografii półprzewodnikowej, firma ASML, wspomniał, że w drugim kwartale tego roku do odbiorców trafią pierwsze seryjne naświetlarki 10nm. Kolejny producent, amerykańska firma Applied Materials, potwierdził również rosnące zainteresowanie producentów półprzewodników procesem technologicznym 10nm.

W wywiadzie dla serwisu DigiTimes przedstawiciel Applied Materials powiedział, że w tym roku na zakup sprzętu do produkcji w litografii 10nm firmy wydadzą połowę funduszy z planowanych nakładów inwestycyjnych na ten rok.
Największe zakupy przypadną na drugą połowę roku i być może chodzi tu o Intela, gdyż TSMS i Samsung zamierzają zakupić oprzyrządowanie w ASML. Zainteresowanie wprowadzeniem procesu technologicznego 10 nm zmusiło producentów do zwiększenia w tym roku wielkości inwestycji w porównaniu z rokiem ubiegłym. To trochę wstrząsnęło rynkiem. Widać to po tym, jak ASML i Applied Materials konsekwentnie zwiększają swoje przychody.
Innym źródłem dochodów Applied Materials jest oprzyrządowanie do produkcji pamięci flash 3D NAND. Dla przykładu, Intel rozpoczął modernizację swojej fabryki w chińskim mieście Dalian, gdzie zamierza produkować swoje nowe pamięci 3D XPoint. To samo ma zamiar zrobić i Micron z jedną swoich fabryk, znajdującą się w Singapurze. Biorąc pod uwagę, że koszt takich inwestycji oscyluje na poziomie kilku miliardów dolarów, bankructwo firmom produkującym oprzyrządowanie do produkcji układów scalonych w najbliższych paru latach na pewno nie grozi.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.