Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 1 lutego 2016 
    

Microsoft zarobił na "chmurze" ponad 9 mld dolarów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:51
(1)
I to tylko w zeszłym roku. Jest to skutek trwającej od paru lat reorientacji działalności tej firmy z producenta oprogramowania, głównie biurowego i systemowego, na dostawcę usług. Jedną z nich są rozwiązania oparte na chmurze, dostępne w ramach platformy Azure, ale nie tylko, gdyż Microsoft zalicza do tego w zasadzie wszystkie swoje technologie online, łącznie z Office 365, Dynamics CRM oraz Enterprise Mobility. Przychody rzędu 9.4 mld $ stanowią łącznie około 10% całości przychodów Microsoftu, niemniej jednak gigant z Redmond musi wiązać z nimi duże nadzieje, skoro prognozuje ich wzrost do 2018 roku do 20 mld dolarów. Z drugiej strony świadczy to o dynamice, z jaką rozwija się obecnie ta branża.

Aby osiągnąć ten cel prezes Microsoftu, Satya Nadella, planuje rozszerzenie oferty w sektorze biznesowym. W celu osiągnięcia zaplanowanych rezultatów Microsoft musi najpierw zwyciężyć w rywalizacji ze swoimi najważniejszymi konkurentami, czyli Salesforce i IBM, którzy także oferują technologie oparte na chmurze. Jest to także związane z kiepską sprzedażą urządzeń mobilnych Microsoftu, czego rezultatem jest pojawienie się aplikacji mobilnych tej firmy na OS innych producentów. Mimo sukcesu Windows 10 Microsoft szuka swojego miejsca na rynku rozwiązań w chmurze oraz planuje rozszerzać swoją obecność na rynku rozwiązań tego rodzaju.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. te 9.4 mld to nie jest prawdziwa suma (autor: komisarz | data: 2/02/16 | godz.: 15:02)
    http://www.bloomberg.com/...e-margins-ballmer-says

    Zamiast rocznego przychodu, microsoft podaje "annualized revenue run rate" czyli wybiera sobie date i podaje sprzedaz jaka by byla gdyby przychody byly takie jak w tym dniu ale przez caly rok.

    Oczywiscie podaje taka wartosc bo wyglada lepiej niz prawdziwy przychod.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.