Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 3 lutego 2016 
    

Nintendo też zainteresowany wirtualną rzeczywistością


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:45
Według niektórych źródeł, mająca pojawić się w najprawdopodobniej w tym roku nowa konsola do gier japońskiej firmy Nintendo, oznaczona symbolem NX, ma być połączeniem konsoli stacjonarnej i przenośnej, czyli możliwe ma być odłączenie części przenośnej od stacjonarnej i zabranie jej ze sobą. Dodatkowo gry mają działać na obu elementach tej konsoli. Oczywiście w obecnej chwili jest to nic innego jak tylko wróżenie z fusów na podstawie bardzo niejasnych, wręcz szczątkowych przecieków. Niemniej jednak ostatnia konferencja firmy poświęcona ostatniemu raportowi kwartalnemu nieco rozjaśniła obraz sytuacji.

Wiadomo jest, że Nintendo zainteresowane jest produkcją gier na urządzenia mobilne, a teraz okazało się, że rzeczywistość wirtualna także leży w kręgu zainteresowań japońskiej firmy.
Jak już wiadomo od jakiegoś czasu, Sony ma zamiar wyposażyć swoją konsolę w zestaw umożliwiający wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej. PlayStation VR, bo tak się to urządzenie nazywa, wymaga jednak specjalnego adaptera, będącego najprawdopodobniej akceleratorem grafiki, gdyż możliwości oferowane przez konsolę Sony są pod tym względem niewystarczające. Wymowne jest też milczenie Microsoftu, który także powinien pracować nad analogicznymi rozwiązaniami sprzętowymi, gdyż jego urządzenie znane pod nazwą HoloLens nie bardzo nadaje się do zastosowań związanych z rzeczywistością wirtualną. Natomiast Nintendo chce "oswoić" rzeczywistość wirtualną w podobny sposób jak to uczyniły Google i Samsung, czyli niezbyt wyszukany adapter, pozwalający rozkoszować się powstającą nową modą. Możliwe też, że Japończycy zaoferują pod własną marką istniejące urządzenie innej firmy. Należy też pamiętać, że nie jest to pierwsza przygoda Nintendo z rzeczywistością wirtualną. W połowie lat 90-tych ta firma próbowała podbić rynek urządzeniem o nazwie "Boy", które jednak nie odniosło zamierzonego sukcesu i zostało po roku wycofane z rynku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.