Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 4 lutego 2016 
    

W zeszłym roku Microsoft sprzedał 6 milionów tabletów Surface


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:50
Jak podał tajwański serwis DigiTimes, w zeszłym roku Microsoft sprzedał na całym świecie 6 milionów sztuk swoich tabletów Surface.
Jak podają źródła w ostatnim kwartale zeszłego roku sprzedaż tych tabletów osiągnęła 2,5 miliona egzemplarzy, natomiast w całym ubiegłym roku Microsoft sprzedał 6 mln sztuk tych urządzeń. Jest to aż o 50% więcej niż wcześniej oczekiwano. Wcześniej analitycy prognozowali sprzedaż Surface na poziomie 4 mln egzemplarzy. Mimo, że nic nie wskazuje na ożywienie na rynku laptopów sprzedaż tabletów Microsoftu ma wzrosnąć w tym roku o dalsze 30% do 8 milionów sztuk.

Microsoft poinformował też niedawno, że jego przychody ze sprzedaży tabletów Surface w drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego, który zakończy się 30 czerwca tego roku, wzrosły o 29%. Jest to przede wszystkim zasługa Surface Pro 4 i Surface Book.
Okazało się też, że sukces Microsoftu zachęcił takie firmy jak HP, Dell i Lenovo do naśladownictwa, co było widać na ostatnich targach CES, gdzie zostały przedstawione analogiczne urządzenia typu 2-w-1. Lenovo zaprezentował swój produkt tego typu, zaś HP laptop hybrydowy Elite x2, wyposażony w 12-calowy ekran dotykowy ze szkłem Gorilla Glass 4 i procesorem Core vPro M Intela.
Pojawiły się też informacje, że Microsoft pracuje nad nowymi tabletami Surface, które mają pojawić się na rynku w tym roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.