Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 9 lutego 2016 
    

Google stworzy konkurenta dla Gear VR Samsunga


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 12:01
Wykonane niekiedy nawet z kartonu akcesoria pozwalające używać smartfona jako gogli rzeczywistości wirtualnej z racji swojej niskiej ceny zdobyły sporą popularność. Tylko Google sprzedał ponad 5 milionów sztuk swojego kartonowego akcesorium do smartfonów. Jednak jak przyznali w zeszłym tygodniu przedstawiciele firmy Alphabet, będącej od zeszłego roku spółką nadrzędną Google, kartonowy "wynalazek" ma być pierwszym krokiem na drodze rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości. W tym roku Google i jego partnerzy mają zademonstrować swoje nowe osiągnięcia w tej dziedzinie.

Niedawne wydanie The Financial Times poinformowało, że Google ma zamiar stworzyć własne akcesorium do rzeczywistości wirtualnej, analogiczne do znanego już Gear VR produkcji Samsunga, różniące się od niego zgodnością ze znacznie większą ilością smartfonów. Dodatkowo Google ma zamiar zintegrować funkcje przydatne w rzeczywistości wirtualnej z nadchodzącą nową wersją Androida. Powinno to znacznie ułatwić korzystanie z nowej technologii dla właścicieli smartfonów. Głównym problemem twórców takiej implementacji rzeczywistości wirtualnej jest eliminacja efektu "choroby lokomocyjnej", pojawiającej się w sytuacji opóźnień pomiędzy działaniami użytkownika, a ich odwzorowaniem w przestrzeni wirtualnej.
Najprawdopodobniej nowa wersja Androida dostosowana do rzeczywistości wirtualnej pojawi się na konferencji Google w maju, zaś bardziej zaawansowana wersja "okularów" we wrześniu tego roku. Oprócz tego Google jest zainteresowany także technologią rozszerzonej rzeczywistości, gdyż zainwestował spore środki w firmę Magia Leap, zajmującą się rozwiązaniami z tej dziedziny.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.