Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 9 lutego 2016 
    

Fabryki TSMC i UMC nieco ucierpiały z powodu trzęsienia ziemi na Tajwanie


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 12:35
(1)
W ostatnią sobotę na Tajwanie doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,4 punktów w skali Richtera, które dotknęło także i Science Park na południu wyspy, gdzie znajdują się fabryki TSMC i UMC. Według serwisu DigiTimes , straty z tego powodu dla obu producentów będą minimalne i mało prawdopodobne, aby miały one wpływ na harmonogram produkcji.
TSMC w ciągu trzech dni od trzęsienia ma uruchomić ponad 95% urządzeń produkcyjnych w Fab 6 i Fab 14, które znajdowały się na obszarze dotkniętym kataklizmem. Niemniej jednak uległa zniszczeniu pewna ilość wafli krzemowych, co spowoduje zmniejszenie produkcji w tym kwartale o maksymalnie 1%. Fab 6 i Fab 14 produkują układy w litografii 16 i 20nm dla Apple, MediaTek i Altera.

Z kolei UMC podał, że w strefie dotkniętej trzęsieniem ziemi znajduje się jego zakład produkcyjny 12A . Produkuje się w nim wafle krzemowe o średnicy 300mm w technologii 28nm. Zakład nie doznał poważnych uszkodzeń, została już wznowiona dostawa wody, energii elektrycznej oraz gazu i produkcja odbywa się normalnie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ojej (autor: leosh | data: 9/02/16 | godz.: 12:58)
    znów za 64MB SDRAM przyjdzie zabulić prawie 500zeta

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.