Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 10 lutego 2016 
    

Kingston kupuje twórcę szyfrowania na nośnikach pamięci flash


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:02
Dyski SSD co prawda umożliwiają szybkie kopiowanie danych, jednak stanowi to też zagrożenie, zwłaszcza dla firm, gdyż ułatwia to szybkie i dyskretne skopiowanie newralgicznych informacji. Także powszechnie używane do ich przenoszenia pendrive mogą się dostać w niepowołane ręce. Dlatego też producenci tego typu urządzeń mają już od dłuższego czasu w swojej ofercie nośniki standardowo umożliwiające szyfrowanie danych. Można spotkać rozwiązania z w wbudowaną klawiaturą potrzebną do wpisania hasła czy też czytnikiem linii papilarnych, co ma utrudnić niepowołanym osobom w dostaniu sie do zawartości nośnika.

Znana z produkcji pamięci firma Kingston poinformowała w tym tygodniu o nabyciu aktywów spółki IronKey, opracowującej technologie szyfrowania danych na pendrive. IronKey zajmuje się tymi rozwiązaniami już od kilkunastu lat, między innymi dostarczał tego typu rozwiązania dla dysków przenośnych Imation czy też pendrive Kingston DataTraveler. Nabycie IronKey stanowi dla Kingstona ważny krok w poszerzaniu jego "portfela technologii."

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.