Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 10 lutego 2016 
    

Terminal fiskalny, czyli pierwsze połączenie drukarki rejestrującej i komputera


Autor: materiały partnera | 21:19
(1)
Drukarka fiskalna i komputer stanowią podstawę wielu systemów sprzedaży. Od funkcji i możliwości tych urządzeń zależy to, czy rozwiązanie technologiczne zastosowane w firmie jest skuteczne, wygodne w obsłudze i wpływa na automatyzację pracy. Dlaczego by więc nie połączyć tych dwóch ogniw?

Terminal fiskalny Posnet Thermal HD jest pierwszym urządzeniem, które powstało na skutek pełnej integracji drukarki rejestrującej oraz komputera. Całość została zamknięta w kompaktowej i wytrzymałej obudowie. Czym konkretnie charakteryzuje się ten model, oprócz nowatorskiego połączenia dwóch różnych technologii?


Oszczędność przestrzeni w miejscu pracy


Zaplanowanie tego, jak będzie wyglądało stanowisko sprzedaży w firmie, nie jest łatwym zadaniem. Odstawiając na chwilę kwestię funkcjonalności systemu, która oczywiście ma ogromne znaczenie, istotne jest także odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów w dostępnej przestrzeni. Od tego zależy m.in. to, czy sprzedawca będzie miał wystarczająco dużo miejsca na dysponowanie oferowanymi produktami, a klient zyska łatwy dostęp do czytelnych informacji o przebiegu transakcji. Dlatego warto wykorzystać każdą szansę na oszczędność powierzchni, np. w przypadku lady w sklepie spożywczym lub restauracji. Wiele wskazuje na to, że terminal fiskalny Posnet Thermal HD jest odpowiedzią na te potrzeby.


- Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim kompaktową obudową i z pewnością zajmuje mniej miejsca, niż standardowe rozwiązanie – drukarka i komputer ustawione oddzielnie. Ponadto, przedsiębiorca może wybrać wersję konstrukcyjną terminala: z ekranem standardowym, czyli tzw. chorągiewką, wolnostojącym lub podwieszanym. Dzięki temu Posnet Thermal HD można w pełni dostosować do stanowiska sprzedaży - tłumaczy Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.


Jaką wydajność ma terminal fiskalny?


Czy technologia, która oferuje funkcje 2 różnych urządzeń, jest wystarczająco dobra w obydwu zakresach swojego działania? Niekiedy integracja wymaga pewnych uproszczeń, co decyduje o ograniczeniu wydajności. W przypadku terminala fiskalnego zadbano jednak o to, aby połączyć możliwości urządzeń z najwyższej półki – topowej drukarki rejestrującej Thermal HD oraz komputera z podzespołami marki Intel. Dzięki takiemu zabiegowi nie ma mowy o utracie wydajności. Wręcz przeciwnie, terminal fiskalny zapewnia parametry i funkcje obydwu ogniw, z których został stworzony.


- Posnet Thermal HD pozwala na obsługę 250 000 pozycji w bazie towarowej, jak również posiada moduł elektronicznej kopii paragonów oraz błyskawiczny i prosty w obsłudze mechanizm drukujący. Jeśli chodzi o sam komputer, urządzenie można zamówić w 3 wariantach technologicznych, które różnią się mocą obliczeniową procesora marki Intel, dostępną pamięcią RAM oraz rodzajem i pojemnością dysku twardego - wyjaśnia Marcin Ciechowicz.


Współpraca z innymi elementami systemu sprzedaży


Aranżacja systemu, który funkcjonuje w firmie, polega nie tylko na wygodnym rozmieszczeniu wszystkich urządzeń, ale także na odpowiednim ich połączeniu. Innymi słowy, poszczególne elementy powinny ze sobą płynnie współpracować, gdyż tylko wtedy zagwarantują szybkie i skuteczne wykonywanie obowiązków. Dlatego tak duże znaczenie ma liczba i różnorodność interfejsów komunikacyjnych, które są obsługiwane przez komputer oraz drukarkę fiskalną. W terminalu Thermal HD użytkownik ma do dyspozycji: 2 x RS-232, 4 x USB, Ethernet, HDMI oraz złącze szuflady kasjerskiej.

- Wiele różnorodnych portów zapewnia zarówno współpracę z kilkoma elementami systemu w tym samym czasie, jak i swobodę w wyborze odpowiedniego interfejsu do konkretnego połączenia. Przykładowo: nie trzeba przejmować się tym, że użycie złącza USB, do wymiany danych z wagą elektroniczną, uniemożliwi zastosowanie podobnego standardu komunikacji w przypadku skanera kodów lub drukarki zamówień - zaznacza ekspert PCKF.

Więcej o terminalu fiskalnym Posnet Thermal HD przeczytasz tutaj: 

https://www.pckf.pl/terminale-fiskalne/posnet/thermal-hd
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Logi Logi (autor: picker | data: 13/02/16 | godz.: 00:44)
    Prawdopodobnie Posnet nadal nie stworzył oprogramowania do pobierania logów z drukarki (za wybrany okres), pobranie zdalnie całych trwa nawet kilka dni/nocy! Mogę się też przyczepić jeszcze kodowania, prawdopodobnie Mazovia lub zmodyfikowany Windows-1250.

    Inni producenci nie stwarzają takich problemów np. Novitus. Posnet mógłby poprawić soft i udostępnić oficjalnie informacje/dokumentacje o kodowaniu ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.