Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 12 lutego 2016 
    

Nowe procesory Intela z serii Braswell


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:19
(2)
Przed prawie rokiem, w końcu marca 2015 roku, Intel zaprezentował pierwsze procesory wykonane w technologii 14 nm do laptopów i komputerów stacjonarnych. Układy o nazwie kodowej Braswell otrzymały nowe rdzenie Airmont. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że procesory z tej serii powoli odchodzą do lamusa, gdyż pojawił się jego następca o nazwie Skylake. Najwyraźniej Intel ma zamiar nadal wykorzystywać potencjał tych CPU, skoro zaprezentował niedawno siedem nowych procesorów należących do serii Braswell. Przeznaczone są one zarówno do urządzeń przenośnych jak i stacjonarnych.

Są to układy o nazwie Celeron i symbolach N3010, N3060, N3160 oraz Pentium N3710, wszystkie przeznaczone do laptopów, które różnią się od swoich poprzedników wzrostem częstotliwości w trybie "turbo"o 7-15%. Do zastosowań stacjonarnych przeznaczone są z kolei procesory oznaczone J3060, J3160 i J3710. Od wersji mobilnych różnią się nie tylko podwyższoną częstotliwością taktowania w trybie "turbo", ale i też podwyższonym zegarem podsystemu graficznego.
Wśród nowych układów znajdziemy zarówno modele z dwoma jak i z czterema rdzeniami. Przeznaczone są one do zastosowań w urządzeniach klasy budżetowej, co widać po ich cenie wynoszącej od 107 do 161$. Warto też zwrócić uwagę na ich TDP, wynoszące 6W, poza jednym układem, który ma je na poziomie 6.5 W, dzięki czemu nie wymagają rozbudowanych systemów chłodzących. Wszystkie modele obsługują pamięć DDR3L-1600.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zawsze wydawało mi się że Skylake... (autor: Adie | data: 15/02/16 | godz.: 13:02)
    ...jest następcą Broadwella a Brasswell/Airmont nie ma jeszcze następcy bo nie wypuścili jeszcze Goldmont

  2. Adie dobrze się Tobie wydawało, Giray znów namieszał (autor: Sławekpl | data: 16/02/16 | godz.: 07:37)
    tak to jest jak się słyszy dzwon ale nie wie w którym kościele :P
    to co teraz chipzilla zaprezentowała to faktycznie jest nową rewizją Braswella, bez większych zmian, na nową generację tych układów jeszcze przyjdzie nam poczekać


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.