Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 16 lutego 2016 
    

Karty z GPU Pascal zobaczymy na rynku w czerwcu?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:04
Do czasu prezentacji sprawozdania kwartalnego Nvidii z powodu braku informacji z oficjalnych źródeł, musimy polegać na plotkach i spekulacji, przy których fakty wysysane z palca mogły by uchodzić za wzór wiarygodności.

Włoski serwis Bits & Chips opierając się na własnych źródłach uchylił rąbka tajemnicy skrywającej tegoroczny harmonogram premier "zielonych". Według niego już w kwietniu pojawią się akceleratory obliczeń Testa oparte na układzie GP100. Zaś kartę graficzną wykorzystującą ten procesor graficzny, mającą zastąpić GeForce GTX Titan X, ujrzymy na rynku w czwartym kwartale tego roku lub w pierwszym kwartale następnego. Świadczy to o faworyzowaniu rynku rozwiązań profesjonalnych kosztem rynku konsumenckiego.
Natomiast chcący zmodernizować swoje komputery obecni posiadacze GeForce GTX 970 i GeForce GTX 980 powinni poczekać do targów Computex 2016. Mają wówczas zadebiutować dwie karty oparte na procesorze graficznym GP104. Zostanie on wyprodukowany w litografii 16 nm FinFET przez TSMC. Jednak kupić je będzie można dopiero w trzecim kwartale tego roku. Natomiast bardziej przystępne cenowo rozwiązania, wykorzystujące GPU GP106 i GP107, trafią na rynek w trzecim kwartale. Zaś w pierwszej połowie przyszłego roku ma pojawić się procesor graficzny GP108, będący "odgrzanym" GM108.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.