Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 16 lutego 2016 
    

TSMC trochę zlekceważył skutki trzęsienia ziemi


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:06
Dowiedzieliśmy się o rzeczywistych szkodach, które wyrządziło na Tajwanie niedawne trzęsienie ziemi. Wstępne raporty okazały się dość pobieżne z powodu odbywających się tam lokalnych świąt, które zakończyły się niedawno.
Według skorygowanych doniesień straty TSMC z powodu trzęsienia ziemi jednak przekroczą w tym kwartale 1%. Park produkcyjny w zakładach Fab 6 i Fab 14B został ponownie uruchomiony w całości, najbardziej zaś ucierpiała w wyniku tego kataklizmu Fab 14. Mimo tego TSMC nie obniżył prognozy przychodów za pierwszy kwartał tego roku, czyli pozostaną one na poziomie 5,9 - 6,0 mld USD.

Producent paneli LCD, firma Innolux poinformował o uszkodzeniu w wyniku tego trzęsienia ziemi części swoich zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w parku przemysłowym STSP. Najbardziej uszkodzone zostały linie produkcyjne wyświetlaczy 5G i 6G, i ich powrót do normalnej pracy ma zająć około tygodnia. Aby zmniejszyć wpływ trzęsień ziemi na wielkość produkcji, Innolux chce przenieść część swoich mocy wytwórczych z południa na północ wyspy Formoza. Firma ma także zamiar zacieśnić współpracę z placówkami naukowymi zajmującymi się ostrzeganiem przed trzęsieniami ziemi w celu unowocześnienia systemów ostrzegania przed katastrofami naturalnymi tego rodzaju.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.