Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 16 lutego 2016 
    

Nowy serwerowy SoC czyli Intel Xeon D-1571


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:17
W ubiegłym roku Intel wymyślił nową klasę procesorów. Są to układy typu SoC przeznaczone dla mikroserwerów i systemów przechowywania danych. Procesory z tego segmentu noszą nazwę Xeon D i są wykonane w architekturze Broadwell 14nm. Do tej pory jedynym CPU z tego segmentu był 8-rdzeniowy Xeon D-1541 z 12 MB ​​pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Kilka dni temu nastąpiła cicha premiera jego 16- rdzeniowego następcy oznaczonego symbolem D-1571.

Jest on taktowany zegarem 1,3 GHz, czyli około jedną trzecią mniej niż w przypadku D-1541. Oprócz liczby rdzeni podwoiła się też cache L3 do 24 MB. Nowy procesor obsługuje technologię Hyper-Threading, co oznacza możliwość uruchomienia 32 wątków przetwarzania danych. TDP tego nieco nietypowego Xeona wynosi nie więcej niż 45 watów. Cena natomiast 1222$. Sami oceńcie czy to dużo czy nie. W każdym razie na pewno nie zaszkodzi to rozwiązaniom serwerowym opartym na architekturze ARM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.