Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 19 lutego 2016 
    

Micron zadowolony z wdrażania GDDR5X


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:47
(1)
Największy producent układów pamięci graficznej, Micron Technology, ogłosił pierwsze wyniki prac nad wdrażaniem nowego standardu pamięci GDDR5X. Osiągnięte wyniki ponoć wyglądają wspaniale.
Pierwsze w pełni sprawne układy udało się wyprodukować znacznie wcześniej niż oczekiwano. Osiągają one szybkość transferu rzędu 13 Gb/s, co przy oczekiwanych wcześniej 10 do 14 Gb/s wygląda bardzo ciekawie. Dlatego też zdaniem Microna rezultaty są "bardzo obiecujące".

Pierwsze pamięci GDDR5X produkowane są w procesie technologicznym 20nm, a ich pojemność wynosi 8 Gb (1 GB). Micron planuje rozpocząć masową produkcję tych układów latem tego roku, zaś produkcja pilotażowa ma rozpocząć się już na wiosnę.
Zdaniem producenta wyniki testów pierwszych egzemplarzy GDDR5X są na tyle obiecujące, że w wersji produkcyjnej możliwe będzie przekroczenie deklarowanej wcześniej maksymalnej szybkości transmisji rzędu 14Gb/s.
Biorąc pod uwagę, że ten standard został oficjalnie zatwierdzony zaledwie kilka tygodni temu, tak szybkie jego wdrożenie sugeruje dostępność kart graficznych wykorzystujących GDDR5X już w połowie tego roku. Jednak biorąc pod uwagę, że w zasadzie jest to zmodernizowany standard GDDR5, który jest produkowany od paru ładnych lat, sukces Microna nie powinien być zaskoczeniem. Gdyby rzeczywiście pamięci tego rodzaju mocno różniły się od swojego poprzednika, mielibyśmy do czynienia z problemami podobnymi jak w przypadku ukłądów HBM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no to piknie (autor: GULIwer | data: 22/02/16 | godz.: 12:30)
    nowe kotlety już się zaczynają smażyć, jak AMD odgrzeje po raz 4 serie 7xxx to chyba żadna redakcja suchej nitki na nich nie zostawi

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.