Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 19 lutego 2016 
    

Procesor graficzny Nvidia GP100 (Pascal) jest trzy razy szybszy niż GK110


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:56
Mający według różnych źródeł wejść do produkcji w przeciągu najbliższego roku nowy procesor graficzny Nvidii o nazwie GP100, oparty na architekturze Pascal, ma znaleźć zastosowanie w także, a w zasadzie przede wszystkim, w akceleratorach obliczeń. Jako pierwsze mają otrzymać nową generację kart Nvidia Tesla francuskie ośrodki badawcze, które budują właśnie nowy superkomputer mający wykorzystywać te akceleratory. Termin jego uruchomienia przypada na połowę tego roku.

Serwis 3DCenter opublikował materiał będący dziełem Nvidii, zawierający informacje na temat poziomu wydajności "superkomputerów" GP100 w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych. Nowy układ ponoć może wykonywać około 4 miliardy operacji podwójnej precyzji na sekundę, co jest wynikiem trzy razy lepszym niż w przypadku akceleratorów obliczeń Tesla GK20 opartych na GPU GK110. Zaś szybkość obliczeń o pojedynczej precyzji wynosi w przypadku GP100 12 teraflopsów, czyli także trzy razy więcej niż w przypadku GK110, i prawie dwukrotnie więcej niż GM200.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.