Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 23 lutego 2016 
    

ARM zaprezentował nową architekturę swoich CPU


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 20:46
Firma ARM zaprezentowała nową generację swojego procesora Cortex-R8, zaprojektowanego pod kątem zapewnienia wysokiej wydajności modemów i urządzeń peryferyjnych.
Według informacji prasowej, nowy układ ma dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik, czyli Cortex-R7, zaprezentowany w 2011 roku. Dwukrotny przyrost szybkości procesora w ciągu 5 lat nie wygląda tak źle.

Nowy CPU został zaprojektowany specjalnie pod kątem współpracy z modemami 5G i LTE, pomyślano również o wsparciu modemów następnej generacji. Układ posiada cztery rdzenie wyposażone w pamięć podręczną 2MB o niskich opóźnieniach na rdzeń. Nowy procesor jest zbudowany z około 1,4 miliarda tranzystorów.
Mimo dużej ilości nowych funkcji i zmian Cortex-R8 jest w pełni zgodny z obecnym oprogramowaniem, co znacznie ułatwia pracę programistów. ARM podał też, że nowa architektura zaczyna być już stosowana w pierwszych projektach SoC innych producentów, więc pod koniec roku jest szansa ujrzeć ją w nowych urządzeniach mobilnych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.