Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 24 lutego 2016 
    

Oppo ujawnił technologię wyjątkowo szybkiego ładowania smartfona


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:09
Na targach MWC 2016 firma Oppo nie skoncentrowała się na pokazie nowych modeli smartfonów i zademonstrowała kilka obiecujących technologii: SuperVOOC, pozwalającą naładować baterię smartfona z 0 do 100 procent w ciągu zaledwie 15 minut oraz SmartSensor - system stabilizacji obrazu, który jest oparty nie na optyce aparatu, a na jego matrycy, Według Oppo oba rozwiązania zostaną wykorzystane w przyszłych modelach smartfonów, choć nie sprecyzowano dokładnie kiedy.

SuperVOOC jest wersją rozwojową technologii szybkiego ładowania VOOC, którą Oppo przez jakiś czas wykorzystywał w swoich smartfonach. Nowe rozwiązanie pozwala naładować baterię 2500 mAh do 45% w ciągu zaledwie pięciu minut, zaś do pełna w ciągu kwadransa. Warto zauważyć, że Oppo nie zmienił wartości napięcia ładowania i w dalszym ciągu wynosi ono 5 V, poddano modernizacji jednak samą baterię, aby była zgodna z SuperVOOC.
Tradycyjne systemy stabilizacji obrazu wykorzystują zmianę położenia elementów optycznych obiektywu, choć na przykład Pentax stosuje w tym celu poruszanie matrycy światłoczułej. W podobny sposób rozwiązał to Oppo, stosując w tym celu elementy elektromechaniczne, zapewniające czas reakcji rzędu 15 ms. Dodatkowo 50-krotnie zmniejszyło się zużycie energii przez układ stabilizacji. Ponadto SmartSensor działa w trzech osiach, a dotychczasowe rozwiązania tylko w dwóch.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.